ХОЛ: Гол и двије асистенције за Тадића!
Дао га и Немања Михајловић! Победе Ајакса и Херенвена у Холандији.
Фудбал 09.12.2018 | 11:45
Први је стрелац био Клас Јан Хунтелар у 22. минуту и тако је довео Ајакс у предност на асистенцију српског репрезентативца Тадића. После 10 минута стрелац је био талентовани Френки де Јонг, дечко за кога се пише да ће прећи у Пари Сен Жермен за суму од 75.000.000 евра. Ајакс је у том моменту имао сигурну предност.
Показао је Де Јонг какве фудбалске квалитете поседује. Јако лепе варке и сигуран ударац у ћошак противничког гола по земљи. Није му први пут да даје овакве голове. Такви ударци с дистанце су му очигледно специјалност.
Мањи проблем за Копљанике настао пред крај првог полувремена када је Ласе Шене постигао аутогол у 44. минуту. Можда је исправније рећи да није могао да спречи гол.
Али, исти тај играч је решио меч голом у 69. минуту на асистенцију Тадића из корнера. На крају је Тадићу "досадило" да асистира па је решио да сам постигне један гол.
Додајмо и да је Херенвен добио Виљем ИИ на гостовању с 5:1, а да је први погодак у 15. минуту постигао Немања Михајловић. Важан погодак за њега јер није до сада добијао много прилике да покаже шта зна. Можда је са овом партијом купио поверење за наставак сезоне.
ХОЛАНДИЈА 1 - 15. коло
Петак
Фортуна Ситард - АЗ Алкмар 0:3 (0:1)
/Сеунтјенс 12, Идриси 63, Тил 80/
ПСВ - Ексцелзиор 6:0 (2:0)
/Де Јонг 17, 90+2, Ван дер Мер 34. аутогол, Метеиј 52. аутогол, Мален 80, Бергвајн 90/
Субота
Виљем ИИ - Херенвен 1:5 (1:2)
/Акајнак 17 - Михајловић 15, Рејнстра 41пен, Влап 53, Ван Берген 58, 65/
Цволе - Ајакс 1:4 (1:2)
/Шене 44аг - Хунтелар 22, Де Јонг 32, Шене 69, Тадић 89/
Извор: моззартспорт
Коментари / 0
Оставите коментар