Стоп за Денвер и Јокића, Богдан и Бјелица запажени!

Дабл-дабл Јокића у поразу, Богдановић 15п, Бјелица 13 у победи! Сва тројица српских кошаркаша која су наступила протекле ноћи у НБА лиги имали су двоцифрен поентерски учинак.  Шарлот је зауставио Нагетсе послије седам побједа у низу, уз повреду Милсапа. Сакраменто славио у Кливленду.

Кошарка 08.12.2018 | 11:30
Никола Јокић је забележио нови дабл-дабл са 16 поена (6/18 из игре, 0/6 тројке), 11 скокова уз 6 асистенција, али је Денвер поражен од Шарлота 113:107.

С друге стране, Богдан Богдановић је убацио 15 (7/18, 1/5) уз по 4 скока и асистенције, док је Немањ Бјелица додао 13 (6/8, 1/2) уз 4 ухваћене лопте и 2 проигравања у победи Сакрамента над Кливлендом 129:110.

Хорнетси су окончали серију Нагетса од седам узастопних победа, забележивши прву победу над неким тимом из Западне конференције ове сезоне и то лидером конференције.

Шарлот је предводио Кемба Вокер са 21 поеном, 8 асистенција и 6 скокова, а сјајан је био ветеран Тони Паркер са 19 поена, од чега је 13 убацио у првом полувремену.

Малик Монк је додао 16, Марвин Вилијамс 14 уз 10 скокова, док је 11 постигао Френк Камински.

Најефикаснији у редовима Нагетса био је Џамал Мареј са 20 поена, 7 асистенција и 5 скокова, уз Јокића по 16 су постигли још Пол Милсап и Малик Бизли.

Хуанчо Ернангомес је додао 15 поена уз 10 скокова, док је 12 постигао Монте Морис.

Денверов низ од седам мечева без пораза је прекинут. Зауставили су их Шарлот Хорнетси пред њиховом публиком у ноћи између петка и суботе - 113:107.

Нагитсима је то осми пораз ове сезоне, уз 17 побједа, док су "стршљенови" уписали 12. тријумф.

Денвер је послије вођства домаћина (40:28 у другој четвртини) ухватио прикључак у другом полувремену, али је Шарлот ипак успио да сачува предност до краја меча.

Никола Јокић остварио је "дабл-дабл" учинак - 16 поена, 11 скокова, а имао је и шест асистенција, украдену лопту, четири изгубљене и две блокаде. Ипак, шут га није најбоље служио.

За 33 и по минута на терену из игре је погодио шест од 18 шутева, док је веома лош био за три поена - 0/6.

Кемба Вокер био је најефикаснији у редовима Хорнетса са 21 поеном, шест скокова и осам асистенција, а веома значајну ролу одиграо је и ветеран Тони Паркер.

Француз је на паркету провео нешто више од 22 минута и постигао је 19 поена, а имао је четири скока, три асистенције, двије украдене лопте и блокаду.

Код Нагитса најбољи је био Џамал Мареј са 20 поена, Малик Бизли и Пол Милсап убацили су по 16, док је Хуанчо Ернангомез меч завршио са 15 поена и 10 скокова.

Денвер је осим пораза остао на неко вријеме и без Милсапа, који је поломио палац на нози.

Кингсе су до тријумфа у Охају носили Диерон Фокс са 30 поена и 12 асистенција, те Бади Хилд са 25 поена.

Осим српског тандема Богдановић-Бјелица, двоцифрен учинак имали су још Марвин Бегли са 17 и Вили Коли-Стајн са 10 поена и 6 скокова.

Најефикаснији у Кавалирсима био је Џордан Кларксон са 26 поена, 23 је додао Колин Секстон, док је 22 убацио Алек Буркс уз 9 асистенција и 7 скокова.

Подбацио је ове сезоне сјајни Џеди Осман са тек 10 поена (4/13) уз 6 ухваћених лопти.

За разлику од Јокића, двојица српских играча из редова Сакрамента имала су успјешно вече.

Богдан Богдановић и Немања Бјелица имали су важне улоге у тријумфу Кингса против Кливленда - 129:110.

Богдановић је уписао 15 поена (шут из игре 7/18, шут за три поена 1/5), а имао је и по четири скока и асистенције за 23 минута у игри.

Бјелица је био стартер и пола сата на паркету постигао је 13 погодака (шут из игре 6/8, шут за три поена ½), уз четири скока, двије асистенције и изгубљену лопту.

Сакраменто, коме је то била 13. побједа у сезони уз 11 пораза, предводио је Деарон Фокс са 30 поена, уз 12 асистенција.

У редовима Кливленда (скор 5-20) истакао се Џордан Кларксон са 26 поена.

Бертанс и Спарси победили Леброна, Торонто поражен од Бруклина. Кошаркаши Торонто Репторса поражени су од Бруклин Нетса 106:105 у напетом мечу после продужетака, док је Сан Антонио био бољи од ЛА Лејкерса 133:120.

Победили су и Голден Стејт Вориорси који су са Милвоки Баксима одиграли 105:95.

Бруклин је победио иако је Торонто имао две шансе за победу. Прву је промашио Кавај Ленард, другу Фред Ван Влит.

Управо Ленард је могао да израсте у хероја победе када је у финишу четврте четвртине изблокирао Спенсера Динвидија који је при резултату 98:98 ишао до коша за победу.

Ушло се у продужетак а Ленардова и Ван Влитова два промашаја окончала су тешку серију од осам пораза Бруклина, али и серију 12 пораза од Репторса.

Најефикаснији је у Нетсима био Дианђело Расел са 29 поена (5 ас, 5 ск) који је водио свој тим до победе над тимом из Канаде после три и по године. Пратио га је Спенсер Динвиди са 17 поена.

Расел је у продужецима дао шест поена, а тада се уписао још само Џерет Ален који је донео минималну предност Бруклину пред крај. У Репторсима је Ленард имао 32, уз по четири скока и украдене лопте, а Јонас Валанчунас је убацио 24 и имао осам скокова.

Голден Стејт Вориорси су изашли на крај са Милвоки Баксима захваљујући тројкама и одбрани јер су шутевима споља у трећој четвртини успели да се одлепе и створе двоцифрену разлику.

До тада су имали поприличан број изгубљених лопти, а Бакси су све време држали прикључак. Најбољи су код "Ратника" били "Сплеш брадерси" Стеф Кари и Клеј Томпсон са по 20 поена, уз Каријевих осам и Клејевих шест асистенција. Кевин Дурент се прописно испромашивао са 11 поена (3/14 из игре) и чак седам изгубљених лопти.

Андре Игудала је убацио 15, а у тиму Милвокија је Јанис Адетокумбо имао 22 и 15 скокова. Читава стартна петорка Бакса је имала двоцифрен поентерски учинак, а најближи Адетокумбу је био Малколм Брогдон са 15 поена.

Ово је Вориорсима била трећа узастопна победа и сада ће ствари на Западу поново постати занимљиве, без обзира на то што за екипу Стива Кера већ 11 утакмица у постави нема Дрејмонда Грина.

Сан Антонио Спарси успели су да тријумфују после неколико лоших утакмица невероватном нападачком четвртом четвртином коју су добили 44:21. Том је помогла и сјајна игра Демара Дерозана који је на крају завршио са 36 поена и девет асситенција.

Парирао му је Леброн Џејмс који је у Лејкерсима имао 35 поена и 11 асистенција, али су велику улогу у победи Спарса имали и Џејкоб Поелтл и бивши играч Партизана Давис Бертанс.

Они су погађали неке битне шутеве, а Бертанс је у последњој четвртини дао четири тројке и на крају завршио са 13 поена. Лејкерси су водили током читавог меча, а у завршних 12 минута су ушли са +10 (99:89). Уследила је серија Сан Антонија и на крају велика победа.

Голден Стејт је победом доспео до трећег места Запада са скором 18-9, Торонту пораз није угрозио прво место на Истоку (21-6), Бакси су ту други са 16-8, а Бруклин 11. са 9-18. Сан Антонио је 13. на Западу (12-14), а Лејкерси су шести (15-10).