За Николу Јокића немају решење! Нови дабл-дабл!

Дабл-дабл Јокића – Денвер после продужетка до седме победе у низу! Кошаркаши Денвер Нагетса победили су на гостовању Орландо Меџик резултатом 124:118.  Малоун је вратио Сомборца у игру на 5:04 до краја меча на Флориди при резултату 103:103. Мало је рећи да је наш центар имао пресудну улогу до вођства Денвера од 114:121 пред крај продужетка.

Кошарка 06.12.2018 | 09:30
Српски кошаркаш Никола Јокић одиграо је добру утакмицу, забележио је дабл-дабл, а само два скока су га делила о трећег трипл-дабла у сезони.

Центар Денвера није био претерано поентерски расположен, али је у четвртој четвртини и продужетку погодио неке важне шутеве.

Утакмицу је у додатних пет минута одвео тројком Теренс Рос, а тамо су Џамал Мари и наш кошаркаш преломили меч.

Канађанин је на два минута до краја постигао четири поена, док је Јокић поентирао на 1:13 до истека времена и предност Нагетса у том тренутку била је великих +7, 121:114. Повратка Орланду није било.

Јокић је меч завршио са 12 поена (5/13), осам скокова и чак 13 асистенција за 34 минута на терену. Нагетсе је предводио Мари са 31 поеном и осам асистенција, Милсеп је убацио 18, Ернангомес 14, односно Монте Морис 13 поена.

Код Меџика бриљирао је Никола Вучевић са 24 поена и 15 скокова, Фурније је постигао 26, док је Ерон Гордон имао 19, уз шест скокова.

Ово је била седма победа заредом Денвера, који се сад осамосталио на врху Запада са скором 17/7. Орландо је претрпео тринаести пораз у 25 одиграних мечева.

9-1
1-6
7-0

Кошаркаши Денвера одбранили су прво место на Западу седмом узастопном победом, након што су у седам мечева пре тога забележили само једну.

У ноћи између среде и четвртка, Нагетси су играли продужетке на Флориди у којима је пресудну улогу на паркету имао наш Никола Јокић. Он је ушао у игру на 5:04 до краја четврте деонице при резултату 103:103 и одиграо малу симултанку до коначне предаје Орландо Меџика на 1:12 до краја продужетка – 118:124,112:112.

Јокић је за непуних девет минута кошевима и асистенцијама учествовао у 13 од 16 поена екипе постигнутих из игре, мада је и та тројка Хуана Ернангомеза на асистенцију Џамала Мареја из транзиције дошла после дефанзивног скока и брзог полазног паса нашег центра.

Сомборац је у том периоду погодио три од пет шутева, забележио три асистенције за седам поена саиграча уз једну грешку у додавању и сакупио три дефанзивна скока за коначан учинак од 12 поена (5/13 из игре), осам скокова и 13 асистенција за 35 минута на паркету.

Лако се може израчунати да је тренер Мајкл Малоун послао Јокића на завршницу са убачених шест поена до тада, уз шут 2/8 из игре.

Џамал Мареј био је најефикаснији играч сусрета са 31 поеном, четири скока и осам асистенција, мада је беку Денвера за то било потребно 25 шутева из игре и још 11 са пенала. Пол Милсап убацио је 18, уз осам скокова, Ернангомез 14 уз четири скока, а Тори Крејг пет, уз четири скока и две украдене лопте, међутим само је Јокић од стартера екипе имао завидан плус/минус индекс.

У утакмици решеној у продужетку, Денвер је са Јокићем на паркету стекао десет разлике, а следећи најбољи међу стартерима био је Мареј са "плус 2".

Црногорски центар Никола Вучевић пружио је одличну партију у дуелу са пријатељем и ривалом из Србије, уз 11 од 19 убачених шутева из игре стигао је до 24 поена, 15 скокова и четири асистенције, мада је Орландо остао у минусу девет поена за његових 37 минута у игри. Меџик се држао у егалу до уласка у последња два минута продужетка, када је Еван Фурније техничком грешком избацио себе из игре и "лансирао" Денвер до вредне победе на Истоку.

Мареј је убацио казнено слободно бацање после "жуте минуте" француског шутера, а потом и тројку на Јокићеву асистенцију у поседу који је уследио и који је, испоставило се, преломио меч - 114:119, 1:48 до краја.

Када је у наредном нападу Теренс Рос промашио још једну тројку, а Јокић после дефанзивног скока убацио тежак шут са дистанце у последњим секундама напада за 114:121, публика је почела да напушта дворану у којој се окупило 16.363 навијача што је 90 одсто испуњености трибина.

До тог тренутка, Фурније је убацио шест од десет шутева за три и са 26 поена, осам скокова и четири асистенције био (и остао) најефикаснији у тиму Орланда и једини који је меч завршио са позитивним плус/минус индексом (4).

Нагетси турнеју по Истоку настављају у Шарлоту (субота на недељу) и Атланти (недеља на понедељак), а потом се враћају у Колорадо где ће дочекати Мемфис (уторак на среду) и Оклахому (субота на недељу) са којом се, у овом тренутку, боре за прво место Запада.

"Прштало" широм САД

Претходне ноћи бриљирале су највеће звезде лиге, Стефен Кари убацио је девет тројки за 42 поена у победи Голден Стејта у Кливленду од 105:129, Бредли Бил постигао је 36 поена, уз шест скокова и девет асистенција у Атланти за 117:131 у корист Вашингтона, Пол Џорџ био је импресиван са 47 поена, 15 скокова и четири асистенције у Бруклину где је Оклахома резултатом 19:39 у последњој четвртини некако извукла победу од два разлике, дуел Торонта и Филаделфије обележили су Кавај Ленард са 36 поена и девет скокова, односно Џими Батлер са 38 поена и десет скокова, док је Карл-Ентони Таунс постигао 35 поена уз 12 скокова у победи Минесоте над Шарлотом 121:104. На крају, Леброн Џејмс убацио је 42 поена уз пет скокова и шест асистенција у "класику" Западне конференције између Лејкерса и Сан Антонија за победу од 121:113.

/Џејмс 42, 5 ск, 6 ас - Геј 31, 7 ск, 2 ас/

Исток: Торонто 21-5, Милвоки 16-7, Филаделфија 17-9, Детроит 13-9, Индијана 14-10, Бостон 13-10, Орландо 12-13, Шарлот 11-13 (плеј-оф), Вашингтон 11-14, Мајами 9-14, Њујорк 8-17, Бруклин 8-18, Кливленд 5-19, Чикаго 5-20, Атланта 5-20.

Запад: Денвер 17-7, Оклахома 16-7, Л. А. Клиперс 16-8, Голден Стејт 17-9, Л. А. Лејкерс 15-9, Мемфис 14-9, Портланд 13-11, Далас 12-11 (плеј-оф), Сакраменто 12-11, Минесота 13-12, Њу Орлеанс 13-13, Јута 12-13, Хјустон 11-12, Сан Антонио 11-14, Финикс 4-20.

Извор: Б92/мондо.рс