Аустралијан опен се мијења!
Различита правила на свим Гренд слемовима! Један од највећих тениских турнира Аустралијан опен ускоро ће променити правила која се односе на завршницу петог сета тог Гренд слема.
Тенис 12.12.2018 | 22:15
Аустралијан опен је такође променио правило о петом сету, али не на начин на који су то урадили људи из Енглеске, већ мало другачије.
Наиме, у наредном периоду ће се у петом сету АО играти супер тај-брејк при резултату 6:6, што значи да се тада неће играти обичан тај-брејк до седам поена, већ онај до десет.
Ту врсту тај-брејка већ имамо прилике да видимо на неким турнирима у конкуренцији дублова, где тенисери цео последњи, трећи сет играју у виду супер тај-брејка.
Оваква промена у Аустралији могућа је већ од наредне сезоне, на турниру који почиње 14. јануара, али таква информација још није званична. Такође је могуће да се ово правило одложи на годину дана, а да 2019. буде тестирано у неким мање важним конкуренцијама.
Овом променом, као и одлуком Вимблдона, тениски свет ће ускоро имати различита правила за одлучујуће сетове на свим Гренд слемовима – на Аустралијан опену ће се играти супер тај-брејк на 6:6, на ВИмблдону обичан тај-брејк на 12:12, на Ролан Гаросу неће постојати тај-брејк, док ће УС опен задржати обичан тај-брејк, на 6:6 у гемовима.
Извор: Б92
Коментари / 0
Оставите коментар