БЛ: Пљусак "закочио" Нирнберг и Леверкузен!

Нирнберг и Леверкузен поделили бодове.  Фудбалери Нирнберга и Леверкузена играли су нерешено (1:1) у последњем мечу 13. кола немачке Бундеслиге.  Посљедњи меч 13. кола Бундеслиге одигран је у једва регуларним условима.  Мало је један Хаверц, Бајер стао на базену у Нирнбергу! Без победника на затварању 14. кола Бундеслиге.

Фудбал 03.12.2018 | 23:41
Домаћини су наставили лошу серију резултата и шести меч заредом остали без сва три бода.

Госте је у предност довео Каи Хаверц у 30. минуту и Леверкузен са минималном предношћу отишао на полувреме.

Нирнберг се није предавао, иако је Леверкузен био бољи и у наставку игре. Домаћини су некако успели да дођу до шансе и да изједначе у 56. минуту преко Маргритера.

Левер је наставио да напада у последњих пола сата, али све је било узалуд и Нирнберг је успео да освоји бод.

Нирнберг и Бајер Леверкузен одиграли су 1:1 (0:1) у посљедњем мечу 13. кола Бундеслиге, а фудбалерима оба тима треба честитати на партији коју су приказали, јер су играли у скоро нерегуларним условима.

Наиме, киша је током цијелог меча лила као из кабла, али су гледаоци на "Макс-Морлок" стадиону осим пљуска, ипак, видјели и два поготка.

Доминирали су "апотекари" у првих пола сата меча, а заслужену предност осигурао је Каи Хаверц. Била је то течна акција гостију, лопта је "течно" ишла од једног до другог играча, да би је на крају Хаверц само "боцнуо" и преварио домаћег чувара мреже.

Бајер је водио до 57. минута, када је Георг Марграјтер у паду захватио лопту, а она завршила у голу Леверкузена.

Покушавали су и једни и други у наставку меча доћи до сва три бода, али (не)вријеме једноставно није било савезник фудбалерима, па је остало 1:1.

Вероватно да по лошем и расквашеном терену обе екипе нису могле више него да поделе бодове на затварању 14. кола Бундеслиге. Бајер је доминирао, Нирнберг искористио један тренутак непажње у наставку и приграбио себи важан бод против јаког ривала - 1:1 (0:1).

Мало лепоте, а пуно борбе гледали смо у Нирнбергу, а гости су на време преко свог драгуља Каија Хаверца, стигли до предности у 30. минуту. Сјајно је новопечени репрезентативац Немачке испратио акцијуКевина Фоланда и лепим и прецизним ударцем довео госте у вођство.

Био је то тренутак инспирације и ретко леп детаљ из првих 45 минута по тешком и расквашеном терену.

Много више борбе гледали смо у наставку, а домаћин је стигао до бода у 56. После корнера, лопта се одбила до Аустријанца Маргретера који је уз помоћ дефанзиваца Леверкузена успео да нађе пут до мреже.

Играо је Бајер офанзивно у последњих пола сата. Тренер Херлих послао је на терен и Бејлија и Аларија, али нападачки ред Аспиринџија није успевао да пронађе пут до мреже. Штавише, могли су лако да буду кажњени у завршници када је Зрелак замало непрецизно шутирао, па могу да буду и срећни бодом на крају.