БЕЛ: Андерлехт може да чека само плеј-оф!

И дељење бодова! Тим из Брисела поражен од Генка 0:1.

Фудбал 03.12.2018 | 09:30
Тешка времена за Андерлехт се настављају. Великан из Брисела је испао из Лига Европе, а каскање у домаћем првенству наставио је поразом од Генка – 0:1. Гости су тријумфом у главном граду Белгије задржали лидерску позицију и показали да ће из Бриж бити главни преденденти за титулу.

Истина, Генк не игра тако убедлљиво као пре месец дана , али има великих четири бода предности у односу на поменути Бриж. Мало квалитетног фудбала виђено је у великом дербију. Прво полувреме памтиће се само по солидним покушајима са дистанце гостију. Најближи вођство Генк је био после ударца Малиновског у 35. минуту.

Наставак је донео нешто конкретнију игру. Андерлехт је и даље био безопасан... Ген ке до заслуженог тријумфа дошао у 71.минуту. Одлично је центрирао Берг, а Позуело је из непосредне близине спровео лопту у мрежу.

Тим из Брисела сада има осам бодова мање у односу на вечерашњег ривала. Остаје му нада у плеј-оф и дељење бодова.

БЕЛГИЈА 1 - 17. КОЛО