Смије ли неко голова и асистенција против Стерлинга?!

Фудбалер Манчестер Ситија одличан ове сезоне!

Фудбал 03.12.2018 | 19:00
Многи су сумњали у њега, мислили да неће успети у Манчестер Ситију, али како време иде све је бољи и бољи. Ево, можемо да констатујемо да је Рахим Стерлинг сада један од најбољих играча у Премијер лиги ове сезоне.

То показују и бројке. Није у питању (само) утисак.

Нико ове сезоне није дао више голова од Стерлинга (осам) нити имао више асистенција (шест). Тачније, у головима дели прво место с Серхио Агуером и Пјер Емериком Обамејаном, док је у асистенцијама изједначен с Рајаном Фрејзером.

Ако гледамо умешаност у голове, ту је неприкосновен. Дакле, учествовао је директно у 14 голова Ситија ове сезоне.

Серхио Агуеро је учествовао код 12 голова, Еден Азар код 11, као и Калум Вилсон. Ако неко можда не воли како се Стерлинг понаша на терену или нешто друго, ове бројке не може нико да му оспори.

Да је он био икс фактор у победи над Борнмутом (3:1) истакао је и Пеп Гвардиола. Постигао је Рахим гол при резултату 1:1. Веома важан.

"Мало нам је недостајало ритма у првом полувремену. У другом полувремену је Рахим Стерлинг променио игру. Били смо много бољи", рекао је Гвардиола.