ШПА: Голеада у Ваљадолиду!

Први тријумф Леганеса у гостима у 2018. години.  Фудбалери Леганеса су после победе над Алавесом код куће, славили и на гостовању Ваљадолиду, 4:2. Био им је то први првенствени тријумф на страни у овој години.

Фудбал 01.12.2018 | 19:40
Гости су рекли би се лакше него што се очекивало дошли до бодова на стадиону "Хозе Зориља".

Грк Димитриос Сиовас у 11. и Оскар у 42. минуту су постигли голове за госте у првом делу што им је знатно олакшало посао. Иако је Тони у 50. минуту успео да смањи на 1:2, Леганес није изгубио контролу утакмице и резултат тога била су два нова поготка.

После катастрофалне грешке одбране домаћина у 66. минуту Аргентинац Гвидо Кариљо постигао је први од два гола на утакмици. Искористио је лоше додавање голману Ваљадолида и његову неспретну интервенцију да убаци лопту у мрежу.

У 75. минуту одлично је реаговао на центаршут са леве стране, у скоку је надвисио противничког играча и послао лопту главом у мрежу.

Ваљадолид је у четвртом минуту надокнаде времена успео да смањи на 2:4, а стрелац је био турски интернационалац Енес Унал.