ЕЛ: Олимпијакос фуриозном серијом декласирао Будућност!

Кошаркаши Олимпијакоса убедљиво су савладали Будућност у утакмици деветог кола Евролиге.  Будућност се изгубила у Пиреју, Милутинов двоцифрен! Олимпијакос славио 92:70, Зек Ледеј одиграо утакмицу каријере!

Кошарка 30.11.2018 | 22:30
Олимпијакос је на свом терену савладао црногорског представника резултатом 92:70.

Екипа Дејвида Блата је на полувремену имала седам поена вишка, али је меч преломила фуриозном серијом од 13:0 на почетку наставка.

Регионални шампион није успео да погоди кош неколико минута, брзо се нашао у дефициту дефициту од 20 поена и повратка није било.

Најбољи код "црвено-белих" био је Зек Ледеј који је меч завршио са 28 поена и 8 скокова, а сјајан је био и Василис Спанулис са 17 поена. Српски центар Никола Милутинов је на крају уписао 10 поена и ухватио 7 лопти.

С друге стране, у екипи Будућности није било превише расположених играча – Ерл Кларк је постигао 15 поена, један више од Немање Гордића и три више од Едвина Џексона.

Олимпијакос се овим тријумфом попео на пето место са скором 6-4, док је Будућност претпоследња са само две победе из 10 утакмица.

Отишла је Будућност у Атину са две победе на последња три меча у Евролиги, али ју је Олимпијакос вратио у реалност. Сурово је одиграо грчки тим, посебно у трећој деоници и на крају је славио с 92:70.

Најбољу утакмицу каријере одиграо је Зек Ледеј који је убацио 28 поена, имао је и осам скокова, једну асистенцију и две украдене лопте. Укупан индекс корисности - 42! Никола Милутинов је дао 10 поена и имао седам скокова. Његова солидна партија.

Био је то добар отпор Будућности у првом полувремену, а домаћин је серијом 11:2 средином друге четвртине стекао двоцифрену предност. Био је то важан део утакмице.

А још важнији био је онај када је Олимпијакос на почетку треће деонице направио разлику од 13:0 и повео са 57:37. Говоримо о највећој разлици екипе Дејвида Блата на утакмици до тог момента. Одлични су у тим тренуцима били Спанулис и Никола Милутинов, а најбољи био је Ледеј који је са две везане тројке држао предност Пирејаца.

После тога, само се чекала завршна разлика јер је питање победника било увелико решено. Није било реално да се Плави врате после такве канонаде у трећој четвртини.

Иначе, навијачима Будућности, није дозвољен улаз у дворану Мира и пријатељства. Што значи да је око 150 навијача остало испред дворане.

Ово је шеста победа Олимпијакоса, док је Будућност на две победе и осам пораза.

Реал Мадрид – ЦСКА Москва 88:93

Табела: ЦСКА 9-1, Фенербахче 8-1, Реал 8-2, Ефес 8-2, Барселона 6-3, Армани 6-4, Олимпијакос 6-4, Панатинаикос 5-5, Бајерн 4-6, Жалгирис 4-6, Химки 4-6, Басконија 3-7, Гран Канарија 3-7, Будућност 2-8, Макаби 2-8, Дарушафака 1-9.

Извор: Б92/моззартспорт