ПЛ БиХ: "Племићи" у наставку сломили отпор Крупе!

Голом "резервисте", Емана Марковића, Зрињски славио минималан тријумф против Крупе.

Фудбал 30.11.2018 | 17:00
У првом мечу 19. кола Премијер лиге БиХ фудбалери Зрињског савладали су Крупу минималним резултатом 1:0 (0:0), а гол вриједан три бода постигао је млади 19-годишњи Еман Марковић, који је у игру ушао у другом полувремену.

Током већег дијела сусрета на стадиону "Под Бијелим бријегом", који је одигран без присуства гледалаца, "племићи" су били бољи ривал, док су се гости првенствено оријентисали на одбрану и шансе из контранапада.

Након првог полувремена није било погодака, да би у наставку тренер домаћих Блаж Слишковић умјесто Адвана Кадушића пружио шансу Марковићу, који је то знао да искористи.

У 65. минуту крилни нападач лијепим ударцем матирао је чувара мреже Крупе Матеја Марковића, те тако постигао свој првенац у дресу Мостараца.

Тек након примљеног поготка, гости су кренули одлучније ка голу ривала, али њихови покушаји нису уродили плодом, па је остало 1:0.

Овим тријумфом актуелни шампион стигао је до 38. првенственог бода и сада има само два мање од Сарајева, које ће у суботу од 16 часова угостити Челик.

С друге стране Крупа је остала на зачељу табеле, па са свега 15 бодова одлази на зимску паузу.

ЗРИЊСКИ: Бркић, Галић, Баришић, Тодоровић (67. Јовић), Ругашевић, Хаирлаховић, Перишић, Јаковљевић, Рустемовић (82. Чирјак), Бекић, Кадушић (56. Марковић). Тренер: Блаж Слишковић.

КРУПА: Марковић, Реџић, Макитан, Дујаковић, Марјановић (63. Аганспахић), Палић, Декић, Николић, Милановић, Максимовић (80. Николић), Црнов (80. Лукић). Тренер: Петар Курћубић.