Јокић и Нагетси разбили Џејмса и Лејкерсе!

Кошаркаши Денвер Нагетса убедљиво су победили Лос Анђелес Лејкерсе резултатом 117:85.  Историја: Денвер "понизио" Лејкерсе! Никола Јокић имао је запажену ролу у најубедљивијој победи Нагитса над "језерашима" икада. Леброн и друштво катастрофални у шуту за три поена - погодили пет пута из 35 покушаја!

Кошарка 28.11.2018 | 10:00
Денвер је франшизи из Калифорније нанео један од најтежих пораза ове сезоне, пошто су на крају славили са чак 32 поена разлике.

Српски кошаркаш Никола Јокић на терену је провео само 22 минута и за то време је остварио добар учинак.

Центар Нагетса поново се мучио са процентима (5/14), а меч је завршио са 14 поена, седам скокова и седам асистенција, уз по једну украдену лопту и блокаду.

Јокић би сигурно провео више времена на паркету да Денвер није "разбио" Лејкерсе, а овако је поделио минутажу са Мејсоном Пламлијем који је одиграо само два минута мање од "Џокера".

Најефикаснији у победничком саставу били су Џамал Мари, Малик Бизли и Пол Милсеп са по 20 поена. Хуанћо Ернангомес је убацио 12, док је Пламли имао дабл-дабл учинак (10п и 10ск).

Екипа из Колорада потпуно је зауставила Леброна Џејмса који је за 30 минута убацио 14 поена, уз седам скокова. Најефикаснији код Лејкерса био је Кајл Кузма са 21 поеном.

После овог меча Денвер има скор од 14 победа и седам пораза, и укупно су остварили четврти тријумф заредом, док су Лејкерси на 11-9 и ово им је био други узастопни неуспех.

Денвер је угостио Лејкерсе у ноћи између уторка и среде и потрудио се да заувек запамте тај меч.

Нагитси су славили резултатом 117:85, што им је најубедљивији тријумф над Лејкерсима у историји.

Претходно, рекордна победа била је 29 поена разлике остварена 1993. године.

Овог пута за рекордних "плус 32" највише су се потрудили Пол Милсап, Џамал Мареј и Малик Бизли, пошто су сви уписали по 20 поена, док је запажену ролу имао и Никола Јокић.

Српски центар је на паркету провео 22 и по минута и за то време постигао 14 поена, уз по седам скокова и асистенција, а забележио је И блокаду И украдену лопту, уз три изгубљене.

Јокић је у трећој деоници дао 12 поена, у којој су домаћи практично преломили меч (31:21), а онда дотукли госте у последњем кварталу (28:14), у којој српски кошаркаш није ни имао потребе да буде у игри.

Денверу је то била 14. победа ове сезоне, а четврта у низу, уз седам пораза.

Лејкерсе (скор 11-9) је на другој страни предводио Кајл Кузма са 21 поеном (шут за три поена 1/7), док је Леброн Џејмс остварио учинак од 14 поена, седам скокова, уз по две асистенције, украдене лопте и блокаде. Леброн је из игре шутирао 5/15, а за три 0/4.

Лејкерси су иначе имали катастрофалан учинак за три поена. Да су бацали камен, чини се да би остварили бољи скор.

Они су шутнули 35 пута за три поена на мечу, а погодили су само пет!

Сјајну партију остварио је Блејк Грифин у победи Детроита над Њујорком (115:108). Он је постигао 30 поена, а имао је и пет асистенција и четири скока, док су Стенли Џонсон и Реџи Џексон забележили по 21 погодак.

С друге стране Алонзо Триер убацио је 24 поена, док је Тим Хардвеј Џуниор додао 19.

Детроит има 11 победа и седам пораза, док Њујорк има седам тријумфа из 22 утакмице.

Нови пораз Кокошкова, Атланта изненадила Мајами! Кошаркаши Финикс Санса поражени су пред домаћом публиком од Индијане са 109:104.

Изабраници српског тренера Игора Кокошкова доживели су 16. пораз у двадесет утакмица и убељиво се налазе на последњем месту Запада.

Са друге стране Индијана је остварила тринаесту победу и заузимају четврто место на Истоку.

Пејсерсе су до победе предводили Домантас Сабнонис и Даг Мекдермот, који су постигли 21 поен и то "с клупе". Одличан меч одиграо је и Мајлс Тарнер (16п и 13ск), док су двоцифрени још били Богдановић са 15, Јанг са 13 и Колисон са 11 поена.

У пораженом саставу Ти Џеј Ворен је постигао 25 поена, Девин Букер је убацио 20, док је Диандре Ејтон остварио учинак од 18 поена и 12 скокова.

Атланта Хокси направили су друго изненађење заредом, пошто су после победе над Шарлотом савладали и Мајами Хит – 115:113.

Хоксе је водио "руки" Треј Јанг са 17 поена и 10 асистенција, док је најефикаснији био Торијан Принс са 18 поена. Колинс је убацио 16, Спелман 14, односно Бејзмор 12.

Код Мајамија Џош Ричардсон је постигао 22, Вејд 18, Елингтон 15, док је Вајтсајд имао дабл-дабл учинак (11п и 10ск).

Торонто Репторси победили су на гостовању Мемфис резултатом 122:114.

Лаури је био најефикаснији у победничком саставу са 24 поена, док је Ленард остварио дабл-дабл (17п и 10ск). Ван Влит је убацио 18, Ибака 16, односно Грин 14 поена.

Марк Гасол и Мајк Конли су постигли комбиновано 47 поена, али то није било довољно за победу против до сада најбоље екипе лиге.

Њујорк Никси поражени су од Детроит Пистонса са 115:108.

Блеј Грифин постигао је 30 поена за Детроит, Џексон и Џонсон су убацили 21, док је подбацио Андре Драмонд (6п и 14ск).

Код Никса Кантер је постигао 16 поена уз 14 скокова, Хардавеј је уписао 19, док је "Исо Зо", односно Алонзо Трир, недрафтовани руки, остварио учинак од 24 поена, 10 скокова и седам асистенција.