Чемпионшип: Вила влада Бирмингемом!

Сјајан градски дерби, шест голова и много узбуђења! Кођија, Грилиш и Абрахам довели домаћина до победе од 4:2.

Фудбал 26.11.2018 | 11:00
Сјајан дерби Астон Виле и Бирмингема припао је домаћем тиму резултатом 4:2 (2:1). Било је ту и преокрета, Бирмингем се после 1:3 вратио у игру голом Педерсена, али није успео да дође ни до ремија. На крају је Хутон додатно повећао победу Виле.

Чини се да дуго нисмо имали прилику да гледамо овако садржајан дерби Бирмингема. Јесу оба тима на средини табеле, али дерби је дерби.

Пред меч се прогнозирали да Вила има проблема у одбрани и да би Лукас Јуткевич могао да направи проблеме. И управо се то догодило у 28. минуту када је погодио на асистенцију Мхонија.

Ипак, домаћи су успели експресно да одговоре. Прво је гол дао Кођија у 37. минуту, па Грилиш два минута касније и тако је тим са Вила Парка отишао на одмор са предношћу. На крилима тога Вила је стартом другог дела успела да повећа предност. Свиран је пенал, а Тами Абрахам је голом из пенала у 51. минуту скоро па оверила победу у дербију.

Међутим, Кристијан Педерсен је брзо донео нову неизвесност. Искористио је центаршут са стране и фино погодио. Била је то порука - "Па не може бирмингемски дерби тек тако да се заврши". На крају се испоставило да ће баш бити тако.

Нада Бирмингема трајала је све до 76. минута када је Хатон поставио коначан резултат.

ЕНГЛЕСКА 2 - 18. коло