АБА: Цедевитин "спори" старт и Пуленово убрзање!

Цедевита у Загребу победила Крку и пробила се на четврто место АБА лиге.  Пулен "затрпао" кош Крке, 41 поен Американца у победи Цедевите.  Кошаркаши Цедевите победили су Крку са 104:75 (19:21, 30:14, 27:20, 28:20) у деветом колу АБА лиге.

Кошарка 26.11.2018 | 10:00
Најефикаснији у победничкој екипи био је Џејкоб Пулен са чак 41 поеном, док је Елџин Кук додао 20.

С друге стране, у екипи Крке истакао се Паоло Маринели са 14 поена, док је три мање убацио Тим Осолник.

Цедевита је четврта са пет победа и четири пораза, док је Крка девета с три тријумфа из девет утакмица.

Цедевита је до пете победе у АБА лиги стигла без много муке против Крке 104:75 (19:21, 30:14, 27:20, 28:20), у деветом колу регионалног такмичења.

Загрепчани су имали проблем са екипом из Новог Места само у првој четвртини. Крка је већим делом те деонице била у вођству и на крају ју је окончала са два поена предности.

Али, то је било све од гостију, који су потпуно демолирани у наредних 20 минута. Додуше, Крка је у 12. минуту имала и "плус пет" 26:21, а онда је стала. Серијом 14:0 или 18:3 домаћин је окренуо воденицу на своју страну, а за Словенце више није било повратка у меч.

Крка је доживела шести пораз и уз три тријумфа налази се при дну табеле. Цедевита је стигла до важне победе, јер је сада опет међу прва четири тима, с тим што је из те групе истиснула једног од главних конкурената Партизан.

Незадржив је био Џејкоб Пулен!

Американац са грузијским папирима био је централна фигура меча. Плејмејкер Цедевите затрпавао је кош Крке из свих позиција, додуше помало запостављајући улогу плејмејкера, што му сигурно нико није замерио.

Јер, постигао је 41 поен, уз шут за два 10/11, за три 5/8 и слободна бацања 6/7. Импресивно.

Врло добри су били Андрија Стипановић са 17 и Елџин Кук са 20 поена. Код гостију се истакао Паоло Маринели са 14 поена.

Морнар - Игокеа 21.00

ТАБЕЛА: Звезда 9-0, Мега 7-2, Будућност 6-2, Цедевита 5-4, Партизан 4-5, ФМП 4-5, Задар 3-5, Игокеа 3-5, Крка 3-6, Олимпија 3-6, Цибона 3-6, Морнар 2-6.

Извор: мондо.рс/Б92