ИТА: Парма на европском путу!

Побједом над Сасуолом, "мљекаџије" су стигле до шестог мјеста на табели Серије А, које води у квалификације за Лигу Европе.

Фудбал 25.11.2018 | 15:00
Прије 20 и кусур година, Парма је са Ђанфранком Золом, Ернаном Креспом, Дином Бађом и осталима била освајач Купа побједника купова и власник два трофеја Купа УЕФА, да би након банкрота главног финансијера "Пармалата" 2008. године почео стромоглави пад све до самог дна...

Почетком ове сезоне, Парма се напокон вратила у елитни ранг италијанског фудбала и тријумфом над Сасуолом у 13. колу стигла на шесту позицију и вратила се на "европски" пут.

ПАРМА - САСУОЛО 2:1 (2:1)

Готово све вриједно помена са недјељне утакмице на стадиону "Енио Тардини" у матине термину догодило се у првом полувремену. Парма је у првих 25 минута водила са 2:0 головима Жервиња и Бруна Алвеша, да би до одласка на одмор гости успјели да смање поготком Хоума Бубакара из пенала.

Већ у шестом минуту домаћин је стигао до предности. Сјајну дугу лопту упутио је Бруно Алвеш, а главом је спустио Антонино Барила према Жервињу, а нападач из Обале Слоноваче је из другог покушаја довео домаће до предности, уз малу помоћ стативе - 1:0. Био је то Жервињов четврти погодак у петом сусрету за Парму ове сезоне.

Алвеш је у 25. минуту удвостручио вођство послије "карамбола" у казненом простору.

Након што је центаршут из корнера Роберта Инглезеа гостујући фудбалер Ђанђакомо Мањани неспретно спровео до властите пречке, Португалцу је преостало само да ћушне лопту у гол Андрее Консиљија - 2:0.

Међутим, само осам минута касније, Сасуоло је смањио из оправдано досуђеног пенала, који је скривио Бруно Алвеш а установио судија Паоло Валери, али и прегледани снимак видео арбитра (ВАР). Сигуран са "бијеле тачке" био је Сенегалац Хоума Бабакар над којим је направљен прекршај - 2:1.

У наставку су се "мљекаџије" потпуно повукле у намјери да сачувају резултат и да из евентуалног контранапада или прекида докусуре противника, што је у 85. минуту пропустио Жервињо након "слалома" кроз одбрану гостију.

Репрезентативац Србије Филип Ђуричић наступио је за поражени тим у посљедњих пола сата умјесто Франческа Магнанелија.
Сасуоло је с друге стране све карте бацио у напад, али није успио да стигне ни до једног бода чиме је прекинуо добру серију од четири меча без пораза.

Најбољу прилику за изједначење пропустио је у 87. минуту Бубакар, који је практично савладао голмана Луиђија Сепеа, али се на гол линији испријечио Бруно Алвеш и отклонио опасност.