Сакраменто испустио шампиона - лопта остала "у обручу"!

Богдан и Немања испод просека – Кинси после драме поражени од ГСW! Сакраменто Кингси поражени су од Голден Стејт Вориорса са 117:116.  Драматичан меч у Оракл арени припао је Голден Стејту. Кингси су претили, али нису успели да вежу и трећу победу у дому првака. Денвер сигуран, иако Јокић није имао шутерско вече.

Кошарка 25.11.2018 | 11:45
Сакраменто Кингси су имали веома интересантан дуел на гостовању Голден Стејту где су срушени у последњим секундама кошем Клеја Томспона - 117:116. При резултату 115:116 Вориорси су имали напад, Клеј је преузео одговорности и из два покушаја успео да убаци лопту кроз обруч на 5,8 секунди до краја. Тај резултат остао је до краја.

Голден Стејт не бриљира у последње време, мучи се без Стефа Карија, али су ноћас Кевин Дурант и Томпсон запалили мрежицу Кингса и убацили заједно 75 поена. Дурант је дао 44 и имао 13 скокова и седам асистенција, док је Клеј дао 31.

Шансу да играју против шампиона лиге имали су и Немања Бјелица и Богдан Богдановић.

Бели је био стартер, али је дао само поен и имао четири скока, две асистенције, блокаду и украдену лопту за 18 минута у игри.

Богдановић је провео мало више на паркету, 27 минута, и за то време убацио 10 поена и имао два скока и две асистенције. Није нешто блистао у шуту, дао је две тројке из шест покушаја.

Српски кошаркаши Богдан Богдановић и Немања Бјелица нису имали најбоље партије, а и поред тога Кингси су одиграли добар меч против шампиона.

Бели је за 18 минута постигао само један поен, а уз то је имао четири скока и две асистенције, док је Боги убацио 10, уз два скока и две асистенције.

Иако су њих двојица подбацили, искочили су Бади Хилд са 28 поена и седам скокова, као и руки Марвин Бегли јуниор који је с клупе остварио учинак од 20 поена и 17 скокова.

Кингси су били веома близу победе, а разочарао их је Клеј Томпсон поготком за победу на шест секудни до краја утакмице.

Екипа Дејва Јегера је имала напад за победу, али је Хилд промашио, а касније ни Бегли није успео из офанзивног скока да донесе тијумф "краљевима".

Сакраменто је "уништио" Кевин Дурент са 44 поена и 13 скокова, док је Клеј Томпсон постигао 31.

Голден Стејт има скор од 14 победа и седам пораза, док су Кингси на 10/9.

Ни 44 поена Кевина Дурента нису била довољна да Голден Стејт мирно савлада "жилави" Сакраменто.

Кеј-Ди је 18 секунди пре краја промашио шут да врати предност шампиону, промашио, а Клеј Томпсон је из другог, па трећег напада ухватио свој промашај и пробацио лопту кроз обруч за коначних:

Голден Стејт - Сакраменто 117:116 (28:29, 32:35, 35:29, 22:23)

Кингси су имали 5,8 секунди да узврате, Бади Хилд је кренуо на продор, промашио, а Марвин Бегли је ухватио лопту и заглавио је између обруча и табле! Уследило је подбацивање на центру, Дурент је избио лопту дубоко у поље гостију и тек тад је сломљен отпор чврсте екипе Дејва Јергера.

У преостале 0,3 секунде оба тима затражила су по тајм-аут и више није било времена да Кингси узврате.

Српски кошаркаши одгледали су завршницу са клупе гостију. Богдан Богдановић сео је на њу 5:48 минута пре краја, након што је убацио 10 поена за 28 минута на паркету, док је Немања Бјелица погодио само слободно бацање за свој један поен уз шут из игре 0/5 за 19 минута у игри.

Кингси су добро ознојили фаворита, који је опет штуцао без лидера Стефа Карија и Дрејмонда Грина, али је успео да надомести њихово одсуство одличном (не и пресудном) Дурентовом нападачком ролом. Клеј Томпсон такође је водио тим са 31 поеном.

Са друге стране, бек Бади Хилд био је најефикаснији међу гостима са 28 поена, а крилни центар Бегли, руки рођен 1999, убацио је 20 и ухватио чак 17 скокова.

Интересантно је да су Кингси изгубили у Оракл арени после две узастопне победе у уобичајено крцатом дому "Вориорса".

Табеле

Исток: Торонто 16-4, Милвоки 14-5, Филаделфија 13-8, Индијана 11-8, Детроит 9-7, Бостон 10-10, Шарлот 9-9, Орландо 9-10, Бруклин 8-12, Мајами 7-11, Вашингтон 7-12, Њујорк 6-14, Чикаго 5-15, Кливленд 4-14, Атланта 3-16.

Запад: Голден Стејт 14-7, Клиперси 12-6, Мемфис 12-6, Денвер 13-7, Портланд 12-7, Оклахома 12-7, Лејкерси 11-7, Сакраменто 10-9, Њу Орлеанс 10-10, Далас 9-9, Хјустон 9-9, Сан Антонио 9-10, Минесота 9-11, Јута 8-11, Финикс 4-14.

Извор: Б92/моззартспорт/мондо.рс