ЕЛ: Анадолу Ефес је баш озбиљан, Мицић близу дабл-дабла!

Мицић разигравао, Бубоа погађао – Ефесу турски окршај! Кошаркаши Анадолу Ефеса победили су Дарушафаку са 93:88 у деветом колу Евролиге.  Обрадовић и Атаман доказали Турцима: Имате 2 тима за ЕЛ! Турска кошарка у 48 сати могла је да се увери да у овом тренутку, упркос огромним улагањима, има два тима за Евролигу.  Тим из Истанбула лако славио на гостовању Дарушафаки – 93:88.

Кошарка 22.11.2018 | 20:50
Српски кошаркаш Василије Мицић одиграо је још једну добру партију у дресу Ефеса, а меч је завршио са девет поена, осам асистенција, пет скокова, односно 20 индексних поена.

Турски дерби решен је у трећој деоници, коју је екипа Ергина Атамана добила са убедљивих 32:14.

Дарушафака у последњој четвртини није успела да се врати, пре свега захваљујући Роду Бубои, који је постигао шест тројки у другом полувремену.

Најефикаснији у победничком саставу био је Француз са 24 поена, Плајс се убацио 12, Ботум 11, а Ларкин десет.

Код "Дачке" Мајкл Ерик је постигао 18, Пеинарс 15, док су по 11 забележили Еванс и Бајгул.

После девет одиграних утакмица Ефес има скор 7/2, а Дарушафака 1/8.

Анадолу Ефес је баш озбиљан! Сва мањкавости, виђене претходних сезона у Евролиги, успео је да излечи Ергин Атамман. Пивари су стигли до седме победе у најелтнијем клупском такмичењу, пошто су као гости савладали Дарушафаку – 93:88

До четвтог узастопног тријумфа у Евролиги Анадолу Ефес је стигао фуриозном игром у трећој четвртини. У том периоду гости су постигли 32 поена и задали смртоносан ударац градском ривалу. Нова победа Атаманове чете сигурно ће расплатити машту навијача Пивара.

Дарушафака је имала благу предност у првом полувремену, потом се вратила у последњој деоници, али домаћин није имао решеење за сјајног Родрига Бубоу. Када год је постојало густо Бубоа је преузимао одговорност. Он је постигао шест тројки, и са 24 поена одбио све нападе домаћина. Занимљиво је да је све поене Бубоа постигао у наставку меча.

Последњи пут Дарушафака је близу преокрета неких два минута пре краја сусрета, када је Пиенирс тројком смањио предност ривала на три поена (86:83).

Ипак, Аснадолу Ефес је имао више расположених играча. Поред поменутог Бубое врло добар је био некадашњи плејмејкер Црвене звезде Василије Мићић. Јако близу је српски плејмејкер био дабл—дабл учинак. Поред девет поена Василије Мицић је имао и осам асистенција.

Најефикаснији код Дарушафаке је био Ерик са 18 поена. Бубоа је био убедљиво најефикаснији на паркету са 24 поена.

После девет кола Анадолу Ефес има седам победа и два пораза. Дарушафака је остала само на једном тријумфу.

У другом "дуплом" викенду ове сезоне, турска кошарка добила је симболичну потврду да упркос огромним улагањима - нема трећег јаког евролигаша!

После "стотке" на паркету Фенербахчеа у уторак увече, кошаркаши Дарушафаке само 48 сати касније изгубили су у још једном локалном дербију од Анадолу Ефеса - овог пута пред својим навијачима.

У првом мечу 9. кола - 88:93 (23:19, 23:23, 14:32, 28:19).

"Дачка" је серијом 13:5 у финишу успела само да опомене састав тренера Ергина Атамана да ниво Евролиге подразумева да ниједна утакмица није добијена пре краја, па ни она у којој је један тим серијом 4:25 стекао 14 поена предности средином треће четвртине, а у последњу ушао са 16 разлике – 60:76.

Сматрајући да су увелико остварили четврту победу у низу ове сезоне у Евролиги, а седму у девет рунди укупно, кошаркаши Ефеса опустили су се у последњих седам-осам минута игре и дозволили домаћину да подигне атмосферу у "Фолсваген арени", а потом двојком и тројком Заниса Пеинерса у два напада натера Атамана на хитан тајм-аут при резултату 83:86, на 2:36 до краја.

Турски стручњак "нацртао" је акцију за најбољег играча ове сезоне, али Родриг Бобоа није погодио тежак шут за два, но... Ефес је био те среће да Адриен Моерман "покупи" пети промашај Француза у шуту за два и "врати га" у обруч, па је серија Дарушафаке заустављена, а предност подигнута на пет разлике.

Поред Бобое, који је промашио једну од седам тројки и стао на 24 поена, два скока и пет асистенција, Василије Мицић истакао се са девет поена (4/6 за два, 0/3 за три). Тибор Плајс убацио је 12 (2/3 за два, 2/2 за три), а Шејн Ларкин 10 (3/9 из игре). У домаћем тиму, Мајкл Ерик постигао је 18 (7/10 из игре), Пеинерс 15, Еванс 11, колико је имао и Мухамед Бајгул, док је Реј Мекалум некако стигао до десет поена, иако је шутирао 4/14 из игре.

Бобоа је веома интелигентно и "мимо логике" брзо фаулирао Џеремија Еванса, терајући екипу тренера Ахмета Џакија да "заради" поене са линије пенала, што је Американац успео само половично, па је Ефес на два минута до краја добио напад који би могао да реши сусрет.

И решио га је управо Бобоа - шестом тројком из седам покушаја за 24. поен и вођство 83:91, на 1:39 до краја.

Ефес је сезону почео победом над Фенербахчеом у Суперкупу, потом је у продужетку надиграо екипу тренера Жељка Обрадовића на евролигашком сусрету, а изгубио локални дерби у националном шампионату, а онда и решио гостовање ривалу ког је пролетос елиминисао у четвртфиналу плеј-офа резултатом 2:0.

Дарушафака је ове сезоне победила само Будућност.

Реал Мадрид – Гран Канарија 89:76

Табела: Реал 8-0, ЦСКА 8-0, Фенербахче 7-1, Ефес 7-2, Армани 6-2, Панатинаикос 5-3, Барселона 5-3, Олимпијакос 4-4 (плеј-оф), Жалгирис 3-5, Бајерн 3-5, Басконија 3-5, Химки 2-6, Гран Канарија 2-6, Макаби 1-7, Будућност 1-7, Дарушафака 1-8.

Извор: мондо.рс/Б92/моззартспорт