Нуркић опет дабл-дабл, Портланд остао лидер!

Трејлблејзерси су савладали Никсе у Њујорку (118:114) и задржали прво мјесто у Западној конференцији НБА лиге.  Грин погодио за победу Торонта, Блејзерси "воде коло" на Западу.  Кошаркаши Торонто Репторса победили су Орландо Меџик са 93:91 између уторка и среде, а победу су уписали и Портланд Трејлблејзерси.

Кошарка 21.11.2018 | 13:00
Скоро 20.000 гледалаца у "Медисон Сквер Гардену" гледало је веома занимљиву и неизвјесну утакмицу која је захваљујући спретности Демијана Лиларда и Евана Тарнера у самом финишу отишла на страну екипе из Орегона.

Ипак, најефикаснији у табору гостију био је Си Џеј Меколум са 31 поеном, два мање укњижио је Лилард, док се центар Босне и Херцеговине Јусуф Нуркић уградио у 12. тријумф ове сезоне новим дабл-дабл учинком.

Он је по десети пут ове године уписао двоцфрени учинак у двије колоне - постигао је 13 кошева и забиљежио 11 скокова уз четири асистенције и по двије блокаде и украдене лопте за 30.34 минута проведена на паркету.

Код домаћих Никса, прво име утакмице био је Тим Хардавеј Јуниор са 34 поготка.

Трејблејзерси су савладали Њујорк у уобичајеном сценарију по ком је двојац Меколум-Лилард водио Портланд до победе.

Меколум је имао 31, Лилард 29 поена, а у дресу Њујорка је доминирао Тим Хардавеј Џуниор са 32 поена, док је Бурк убацио 19.

Екипе су се смењивале у вођству, Никси су у трећој, а Нетси у четвртој имали тек нешто осетнију предност за овакав меч од по +8, односно +9, али је до краја остало неизвесно.

Играчи првопласиране екипе на Западу су остали присебнији до краја и уписали 12. тријумф уз пет пораза.

Бруклин Нетси су били бољи од Мајами Хита са 104:92, док су Портланд Трејлблејзерси савладали Њујорк Никсе 118:114.

Репторси су победили поготком Денија Грина у последњим секундама утакмице и тако преломили меч у своју корист.

Момак који је завршио меч га је тројком и почео. Грин и Ибака су погађали за 5:0 после чега је Торонто направио стартну предност и до краја прве четвртине водио 29:17.

У другој су имали и +18 на 40:22, али од тог тренутка креће постепени повратак Меџика који су у трећу деоницу ушли са заостатком од десет поена и то анулирали до почетка четврте.

Читава четврта четвртина је била узбудљива и играла се поен за поен, а екипе су биле у егалу до самог краја.

Најефикаснији је код победника био Кавај Ленард са 18 поена, Паскал Сијакам је имао 15, Ибака 14, а Грин 13. У Орланду је 27 поена имао Еван Фурније, 16 Арон Гордон, а 14 Никола Вучевић.

Торонто је овом победом наставио да доминира на Истоку са 14-4, а Орландо је осми са 9-9.

Бруклин изгледа боље него протеклих година и налази се надомак плеј-оф зоне са осам победа и десет пораза.

Једна од тих победа извојевана је против Мајамија који би, како ствари стоје, могао да буде један од директних конкурената за то осмо место.

У изједначеној утакмици у којој ниједна екипа није успевала да се значајније одлепи, превагу су Бруклину донели Демаре Керол и Спенсер Динвиди, те Дианђело Расел када "се ломило" у последњој четвртини.

Расел је имао 20 поена, Динвиди 16, Ален 13, а Керол 11 у Бруклину, а Хасан Вајтсајд је за Хит убацио 21 поен и имао чак 23 скока.

Бруклин је за сада девети, а Хит десети на Истоку.

/Хардвеј 32, 5 ск, 4 ас - Мекалум 31, 4 ск, 2 ас/

Исток: Торонто 14-4, Милвоки 12-4, Индијана 11-6, Филаделфија 12-7, Детроит 8-6, Бостон 9-8, Орландо 9-9, Шарлот 8-8, Бруклин 8-10, Вашингтон 6-11, Мајами 6-11, Чикаго 4-13, Њујорк 4-14, Атланта 3-14, Кливленд 2-13.

Запад: Портланд 12-5, Мемфис 11-5, Голден Стејт 12-6, Л. А. Клиперс 11-6, Оклахома 10-6, Денвер 10-7, Њу Орлеанс 10-7, Л. А. Лејкерс 9-7, Хјустон 8-7, Сакраменто 9-8, Сан Антонио 8-8, Јута 8-9, Далас 7-9, Минесота 7-10, Финикс 3-13.

Извор: мондо.ба/Б92/мондо.рс