Тео "статирао", 12 поена Бобија - Клиперси на врху Запада!

Српски кошаркаши у редовима Лос Анђелес Клиперса Бобан Марјановић и Милош Теодосић добили су минуте у утакмици своје екипе против Атланта Хокса.

Кошарка 20.11.2018 | 15:45
Клиперси су савладали Хоксе на гостовању са 127:119 и тиме забележили своју пету победу у низу, укупно једанаесту у 16 мечева.

Тим Дока Риверса је тиме избио на деобу прве позиције западне конференције и изједначио се са Портландом и Мемфисом, који такође имају учинак 11-5.

Српски кошаркаши Бобан Марјановић и Милош Теодосић имали су малтене исту минутажу, по скоро десет минута, а то време је много боље искористио центар.

Марјановић је шутирао 5/6 из игре и забележио 12 поена, уз један скок. Теодосић упутио само један шут ка кошу противника, који је промашио, а притом имао тек два скока и једну асистенцију.

На другој страни доминирао је руки Треј Јанг са 25 поена и невероватних 17 асистенција, док су два играча имала дабл-дабл. Алекс Лен по 12 поена и скокова, а Двејн Дедмон један поен више.

У мечу између Филаделфија 76ерса и Финикс Санса пораз је доживео тим који тренира српски стручњак Игор Кокошков резултатом 119:114 на гостовању.

Санси су поражени у веома "тесном" мечу упркос одличној игри Девина Букера који је меч завршио са 37 поена и осам асистенција. Истакли су се још и Ти Џеј Ворен са 21 поеном, као и Диандре Ејтон са 17 поена и девет скокова.

Филаделфију је до победе водио Џоел Ембид са 33 поена и 17 скокова. Бену Симонсу је фалила једна асистенција за трипл-дабл јер је имао и 19 поена и 11 скокова, а Џими Батлер је имао 16.

Шарлот Хорнетси су победили Бостон Селтиксе са 117:112 после нове нестварне партије Кембе Вокера.

Кемба је уписао 43 поена, уз пет асистенција, само два дана после "монструозних" 60 поена у поразу од Филаделфије после продужетка.

Он је, овога пута, донео победу својој екипи у веома тесном мечу и пресудио Селтиксима тројком при крају утакмице.

Вокеру је највише проблема задавао плеј Бостона Кајри Ирвинг који је имао 27 поена и 11 асистенција, ипак недовољно да одведе своју екипу до тријумфа.

Индијана Пејсерси су декласирали Јута Џез на домаћем терену са 121:94.

Индијану је предводио Хрват Бојан Богдановић са 21 поеном, Домантас Сабонис имао је 19 уз по девет скокова и асистенција. На другој страни одличан је био Рики Рубио са 28 поена, али је поново подбацио Донован Мичел (7п за 32мин).

Детроит Пистонси су, према очекивањима, забележили лаган тријумф над Кливленд Кавалирсима резултатом 113:102.

Тандем "високих" Блејк Грифин-Андре Драмонд је поново доминирао, и то са дабл-дабловима – Грифин је имао 21 поен и 12 скокова, а Драмонд 23 поена и 16 ухваћених лопти.

Најефикаснији у гостујућем саставу био је Колин Секстон са 18 поена.