Јокићев Денвер "тоне" све брже!

20 поена Србина у поразу од Бакса! Кошаркаши Денвер Нагетса поражени су од Милвоки Бакса на гостујућем терену, а најбољи актер губитничке екипе био је српски центар Никола Јокић.

Кошарка 20.11.2018 | 15:00
Милвоки је био бољи резултатом 104:98 и том победом избио на друго место Истока.

Денвер је наставио да ређа веома лоше резултате, после одличног старта, и забележио и шести пораз у последњих седам мечева.

Нагетси су одлично одиграли прво полувреме и после првих 20 минута имали предност од чак десет поена.

Игра тима Мајка Малоуна се "распала" у трећој четвртини, коју је Милвоки добио са 32:21. Денвер је покушавао да се врати у меч и успео да дође до нове предности при резултату 89:87, али је потом уследила нова серија Бакса од 8:0.

Јокић и саиграчи нису успели да се опораве и поново преокрену резултат у своју корист и Милвоки је привео меч крају.

Српски центар је, поред 20 поена, забележио и по пет скокова и асистенција, док је сјајни плејмејкер Џамал Мари био близу трипл-дабла – имао је 17 поена, девет асистенција и осам скокова.

Пол Милсап је ухватио девет лопти, али је за 28 минута на паркету шутирао само 3 од 9 и постигао осам поена.

Баксе су до победе предводили Јанис Адетокумбо и Ерик Бледсо. Грк је имао дабл-дабл од 29 поена и 12 скокова, док је омалени Бледсо уписао 23 поена и по пет скокова и асистенција.