Зашто (само) Тео и Боби не играју за Клиперсе?!

Наши кошаркаши имали су запажене улоге у октобарским мечевима, а онда од 8. новембра преседели све четири утакмице Клиперса.  Вучевић "разбио" Џејмса, Дончић срушио Вориорсе, Боби и Тео 0 минута! Кошаркаши са простора бивше југославије бриљирали су протекле ноћи у НБА лиги.

Кошарка 18.11.2018 | 13:45
Милош Теодосић и Бобан Марјановић нису улазили у игру у победи њихових Лос Анђелес Клиперса над Бруклин Нетсима резултатом 127:119.

С обзиром на то какве улоге имају у екипи тренера Дока Риверса, ово није нарочито необичан податак, али добија на значају ако се дода да је ово била четврта узастопна утакмица на којима српски кошаркаши нису улазили у игру и четврта победа Клиперса у низу.

Рачунајући од 8. новембра и пораза од Портланд Трејблејзерса, у ком је Марјановић учествовао са 12, а Теодосић са четири минута, Риверс их више није уводио у игру. У НБА се педантно наводи разлог сваког изостанка играча са утакмице, било да се ради о тешкој или лакој повреди, умору или суспензији.

Теов и Бобијев случај већ неко време "води се" као "ДНП - цоацх'с децисион", односно "није играо - одлука тренера".

"Руки" Џером Робинсон, који је у друштву тандема из Србије преседео победе над Милвоки Баксима, Голден Стејт Вориорсима и Сан Антонио Спарсима, наступио је рано јутрос у победи на Нетсима и прилаз шампионима на победу заостатка у борби за прво место на Пацифику.

Теодосић је сезону почео повређен, пропустио је прве четири утакмице и потом наступио у наредних седам са скромном минутажом и солидним учинком за то време, док је Марјановић на почетку четврте НБА сезоне показао да може да допринесе и када игра сваке вечери, а онда у четири утакмице ушао на неколико секунди у игру како би покушао да избори лопту приликом подбацивања.

За сада није било могуће наћи било какву изјаву или коментар ове занимљиве ситуације у свлачионици тима из Ел-Еја.

Тандем српских репрезентативаца из Сакрамента игра константно и углавном добро, с тим да у последње време Немања Бјелица пролази кроз малу кризу, док Богдан Богдановић корак по корак подиже форму и надокнађује пропуштено због операције менискуса и дуге паузе.

А, Кингси... како кад.

У ноћи између суботе и недеље су декласирани су у Хјустону у дуелу са расположеним Рокетсима који су, чини се, чекали да Кармело Ентони добије отказ како би поново заиграли кошарку - 112:132.

Тим који је прошлу сезону завршио са најбољим скором у лиги, добио је све четири утакмице без Мела, а да је ту "било нечега" говори и податак да су "ракете" испратиле летошње појачање поразима од Оклахоме и Сан Антонија у којима су убацивали 80 и 89 поена, а онда у везаним победама над Индијаном, Денвером, Голден Стејтом и Сакраментом убацивали 115, 109, 107 и 132 поена.

Џејмс Харден убацио је 34, а Крис Пол 24 поена, с тим да је Ол-стар тандем бекова збирно изгубио 14 лопти и притом декласирао противника. Клинт Капела имао је још једну дабл-дабл партију са 23 поена (11/13 из игре), 16 скокова и четири блокаде.

Екипа тренера Дејва Јергера везала је пет узастопних победа крајем октобра за скор 6-3, али је од гостовања у Милвокију 4. новембра добила само две од наредних седам утакмица.

Бјелица је као стартер играо 14 минута и убацио један од три шута из игре за два поена и скок. "Бели" је био импресиван на почетку прве сезоне у Сакраменту после три у дресу Минесота Тимбервулвса, убацивао и 18, 19, 19, 21, 26 поена крајем октобра и почетком новембра, а онда посустао.

У новембарским поразима од Милвокија, Торонта, Лејкерса, Мемфиса и Хјустона убацио је укупно 16 поена уз шут 6/27 из игре што износи 22,2 одсто.

Богдановић се прикључио после десет мечева, убацио седам поена Торонту, одседео победу над Минесотом, па ушао у ритам од 20 до 25 минута у игри што му је било и потребно. Сан Антонију убацио је 22, Мемфису 12, а Хјустону 14 поена уз шут 20/38 из игре (52,6 одсто).

Вучевић "разбио" Џејмса, Дончић срушио Вориорсе, Боби и Тео 0 минута! Кошаркаши са простора бивше југославије бриљирали су протекле ноћи у НБА лиги.

Посебно импресиван био је Никола Вучевић у победу Орландо Меџика над Лос Анђелес Лејкерсима 130:117.

Црногорски центар је постигао 36 поена (15/23 из игре) уз 13 скокова и две украдене лопте.

Пратили су га Ди Џеј Оугистин са 22 поена и седам те Еван Фурније са 15, Теренс Рос са 13 и Арон Гордон и Џонатон Симонс са по 12 поена.

Леброн Џејмс постигао је 22 поена уз седам асистенција за Лејкерсе, 19 је додао Ленс Стивенс, док је 17 убацио Брендон Инграм, уз седам проигравања и шест скокова.

Лука Дончић показао је против шампиона да ће врло брзо бити велика НБА звезда. Предводио је Далас Мевериксе до победе над Голден Стејт Вориорсима 112:109.

Руки из Словеније је постигао 24 поена уз девет скокова и четири асистенције. Дончић је решио меч у последњих 70 секунди.

Прво је кошем са полудистанце преокренуо резултат на 109:108, а онда седам секунди пре краја "оверио" победу поенима са линије за слободна бацања.

"Радио сам ово док сам играо за Реал Мадрид. Волим шутеве у последњем минуту. Наравно да је овде мало другачије. Ово је НБА. Најбоља лига на свету", рекао је Дончић.

Најбоље га је пратио Харисон Барнс са 23 поена, док су још четворица играча Даласа имала двоцифрен учинак.

Повредама десетковане Вориорсе предводио је Кевин Дурент са 32 поена, 22 је постигао Клеј Томпсон, док је 15 убацио Квин Кук.

"Југословенско" вече комплетирао је Бојан Богдановић који је са 22 поена предводио Индијану до победе над Атлантом 97:89.

У међувремену, Бобан Марјановић и Милош Теодосић опет нису играли за Лос Анђелес Клиперсе, у победи свог тима у Бруклину над Нетсима 127:119.

Данило Галинари је постигао 28, а Тобајас Херис 27 поена уз осам скокова, док је одличан био и Монтрезл Херел са 16 поена и десет скокова.

Нови пораз доживели су Финикс Санси, тим нашег Игора Кокошкова поражен је од Оклахома Сити Тандера 110:100.

Тандер је опет носио Пол Џорџ са 32 поена и 11 скокова, док га је сјајно пратио Стивен Адамс са 26 поена и десет ухваћених лопти.

Најефикаснији у редовима Санса био је Ти Џеј Ворен са 23 поена, док је 21 уз девет скокова имао руки Деандре Ејтон.