Јокић и Денвер прекинули ''црни низ''!

Нагетси декласирали Атланту! Кошаркаши Денвер Нагетса победили су Атланта Хоксе са 138:93 у ноћи између четвртка и петка на домаћем терену.  Хјустон отпустио Кармела, па разбио шампиона! Узбудљива ноћ и пољуљани Голден Стејт у Тексасу. Свестрани Јокић у убедљивој победи.

Кошарка 16.11.2018 | 10:00
Никола Јокић је одиграо солидно са 12 поена, девет скокова и седам асистенција, а ефикаснија од њега су у Денверу била чак шесторица играча. Највише је имао Хуанчо Ернангомес са 25 поена и девет скокова.

По 18 поена су имали Пол Милсап и Гери Херис, 15 је убацио Бизли, а по 14 Мареј и Лајлс. Нагетси су овом победом прекинули низ од четири пораза.

Код Хокса је бољи од осталих био Џереми Лин са 16 поена, те Кент Бејзмор са 14. Србин је одлично почео меч, добро се извукао на полудистанци двапут, а онда отворио "ливаду" Хуанчу и Нагетси су повели 13:0.

Већ тадаа је постало јасно да Хокси за које игра одлични Треј Јанг не могу да парирају другом најмлађем тиму у НБА.

Нагетси су до половине друге четвртине одржавали двоцифрену предност на десетак поена, док нису почели да погађају тројке Херис и Мареј, да би одбраном изнуђивали изгубљене лопте и пре истека 24. минута успели да поведу и свих +20, при резултату 71:51.

У другом полувремену су наставили у још јачем ритму, направили серију 25:6 током треће четвртине и веч тада решили питање победника јер Атланта са 109:73 после 36 минута није могао да се врати.

Денвер је до краја успео да разлику још повећа на свих +45 и тако потпуно декласира Хоксе. Нагетси сада имају скор 10-5, а Хокси 3-12.

Марјановић и Теодосић без минута, Хјустон победио Вориорсе. Кошаркаши Хјустон Рокитса наставили су са победама пошто су у ноћи између четвртка и петка победили Голден Стејт Вориорсе са 107:86.

Лос Анђелес Клиперси су наставили са позитивним резултатима, па су после тријумфа над Голден Стејтом ове недеље, победили и Сан Антонио Спарсе 116:111.

Џејмс Харден је предводио "Ракете" са 27 поена, а екипа која је предвиђана као један фаворита за освајање Запада је после катастрофалног старта сезоне везала трећу победу.

Поред тога, ово је Хјустону шеста победа у последњих осам мечева и тек су на скору 7-7.

Повратак Дрејмонда Грина после суспензије у тим Вориорса није им помогао, јер су у нападу били без Стефа Карија већ четврту утакмицу и ово је други пораз у последњих неколико мечева.

Рокитси су вођство преузели још у првој четвртини после слободних бацања Хардена и тројке Ерика Гордона и од тада нису испуштали предност до краја.

При крају треће четвртине, имали су +13, да би серијом 12:2 отишли на 88:65 и Вориорсима већ тада није било повратка.

Кевин Дурент је за поражене постигао 20 поена (6/15), а Клеј Томпсон 10 (5/16). Код победника је поред Хардена добар био Џејмс Енис ИИИ са 19, али и Гордон са 17 поена. Крис Пол је убацио десет поена и имао по пет скокова и асистенција.

Свађа на клупи Дрејмонда Грина и Кевина Дурента, важних играча Вориорса, НБА првака, очигледно је жестоко пореметила најјачи тим данашњице

Љут јер му у претпрошлој утакмици није додао лопту, Дурент је тада замерио Грину и то показао пред камерама. Причљиви Грин потом је одлуком клуба суспендован на један меч и вратио се у састав прошле ноћи, у тешком поразу свог тима:

Хјустон - Голден Стејт 107:86 (25:19, 22:22, 29:22, 31:23)

У вечери у којој су се Рокитси после само десет утакмица званићно растали са Кармелом Ентонијем, будућим чланом Куће славних, најбољи играч домаћина Џејмс Харден је са 27 поена донео екипи малу освету за пораз у седмој утакмици финала Запада прошле сезоне.

Као што се испоставило да је та серија одлучивала шампиона, тако се и прошле ноћи показало колико Голден Стејту у кризним мечевима недостаје још неопорављени Стеф Кари, који је преседео још једну утакмицу.

Међу напетим гостима најефикаснији је био љутити Кевин Дурент, који је после дуела у којем је убацио 20 поена једном реченицом одговорио на питање о свађи са Грином: "Не питајте ме то поново".

Добро издање је у победи имало више играча Клиперса.

На терену нажалост није било ни Бобана Марјановића ни Милоша Теодосића одлуком тренера, али то није сметало тиму из Калифорније да савлада онај из Тексаса.

Лу Вилијамс је убацио 23 поена, али се и прописно испромашивао јер је од 20 шутева погодио девет, 19 је имао Данило Галинари, а 18 Тобајас Херис.

У Спарсима је 34 постигао Демар Дерозан, 19 је додао Руди Геј, а 17 Брајн Форбс. Клиперси су водили током већег дела меча, али су само половином друге четвртине имали осетнију предност када су били на 44:30.

Спарси су се већ до полувремена вратили у игру, тројком Форбса и полудистанцом Дерозана успели чак и да поведу 60:57, али су Клиперси у наставку успели да врате предност.

Марко Белинели је тројком примакао Спарсе у финишу на 94:96, али је на истоветан начин одговорио Галинари после додавања Беверлија и Лос Анђелес је након тога победио.

Прошле ноћи на терену су били и Денвер Нагетси и очекивано су код куће прекинули серију неуспеха, рутинском победом против Атланте, резултатом 138:93 (35:23, 38:34, 36:16, 29:20).

Никола Јокић био је на челу екипе и одиграо је уобичајено разноврсно. Завршио је меч са 12 поена, девет скокова и седам асистенција. Најефикаснији међу домаћима био је Хуан Ернангомез са 25 поена, а Пол Милсап и Гери Херис убацили су по 18.

У преосталом мечу одигране овог јутра, Клиперси су у Лос Анђелесу савладали Сан Антонио резултатом 116:111 (29:28, 32:32, 30:24, 25:27) без српских интернационалаца Бобана Марјановића и Милоша Теодосића, који су преседели меч на клупи.

Најефикаснији играћ Клиперса био је Лу Вилијамс са 24 поена, а госте је предводио Демар Дероузан, са ипак недовољних 34.

Источна конференција: Торонто 12-3, Милвоки 10-4, Индијана 8-6, Бостон 8-6, Филаделфија 9-7, Детроит 7-6, Шарлот 7-7, Орландо 7-8, Мајами 6-8, Бруклин 6-9, Вашингтон 5-9, Чикаго 4-11, Њујорк 4-11, Атланта 3-12, Кливленд 2-12.

Западна конференција: Голден Стејт 12-4, Портланд 10-4, Денвер 10-5, Клиперси 9-5, Оклахома 9-5, Мемфис 8-5, Лејкерси 8-6, Сакраменто 8-6, Сан Антонио 7-7, Јута 7-7, Њу Орлеанс 7-7, Хјустон 7-7, Далас 6-8, Минесота 6-9, Финикс 3-11.

Извор: Б92/мондо.рс