Никола Ђурђић поново блистао у Шведској!

Српски фудбалер Никола Ђурђић поново је блистао у дресу Хамарбија, овај пут у дуелу последњег кола шведског првенства са Естерсундсом, који је завршен 3:3.

Фудбал 12.11.2018 | 11:45
Ђурђић је био најбољи играч на терену и голом, асистенцијом и изнуђеним пеналом је најзаслужнији што је његов тим успео да извуче бод на овом гостовању.

Домаћини су првих 45 минута игре завршили вођством од 2-0, головима Мукибија и Исламовића. Ипак, већ у првом минуту наставка, Ђурђић враћа свој тим у игру на додавање Бјорна.

Играо се 70. минут када је Ђурђић оборен у казненом простору, а најстрожу казну је успешно извео Хамад, па је резултат био нерешен 2-2.

Седам минута касније, Естерсундс поново долази до предности, овај пут је стрелац био Селарс. Српски фудбалер је ипак имао последњу реч и у првом минуту судијске надокнаде, асистирао је Владимиру Родићу за коначних 3-3.

Ђурђић је тако дошао до свог 13. гола у шампионату и трећег места листе стрелаца. Српски центарфор је такође овом партијом био и најбоље оцењени играч кола.

Хамарби је овим ремијем на крају заузео четврто место, иза Малмеа који је имао бољу гол разлику.