Очајно вече Срба у НБА!

Јокић ни да опепели, Бјелица на нули, Богдан се вратио! Ни тренер Денвера не уме да објасни шта се десило.  Јокић шутнуо једном за цео меч – промашио за победу! Кошаркаши Денвер Нагетса поражени су на гостовању од Мемфиса са 89:87.  Богдан дебитовао, Бјелица неприметан – Репторси бољи од Кингса.  Кошаркаши Сакраменто Кингса поражени су пред домаћом публиком од Торонто Репторса са 114:105.  Дончић одличан у поразу, ЛБЈ и Лејкерси зауставили Роуза и Вулвсе.  Кошаркаши Далас Меверикса поражени су на гостовању од Јуте Џез резултатом 117:102.

Кошарка 08.11.2018 | 12:30
Не памти се скромнији учинак Срба у НБА лиги. Ем што су њихови тимови поражени у ноћи између среде и четвртка, ем што нико од наших репрезентативаца (Богдан Богдановић, Немања Бјелица) или оних који би то требало да буду (Никола Јокић) није остварио учинак вредан пажње.

Највеће разочарање је издање Денвера у Мемфису. После пет узастопних победа стигао је тим из Колорада на ноге Гризлијима, а ови га у „тврдом“ мечу огребали по лицу и нанели тек други пораз у сезони (87:89). Одлука је пала четири секунде пре краја кад је прекаљени ас Марк Гасол реализовао два „пенала“, да би у преосталом времену Јокић промашио шут за три поена који би гостима донео победу, лопте се докопао Џамал Мари, али је и он био непрецизан.

„Мораћу да видим снимак и утврдим шта су му саиграчи радили да би шутнуо само једном. Ово је већ трећа-четврта утакмица у којој не шутира. Тачно је да је несебичан, као и да је Мемфис сјајан у дефанзиви… Наравно да бих волео да шутира више, међутим, у овом тренутку то не ради и морамо да схватимо зашто је тако“, сматра Мајкл Мелоун.

Штавише, тај далекометни покушај био је једини Јокићев на мечу!? Нестварно делује, али је истинито. Ако се тај податаки има у виду није ни чудо што је Денвер остао без погонског горива, јер је на десет везаних утакмица пре ове противницима паковао више од 100 поена. Да је Јокић био на нивоу, вероватно би и Мелоунова екипа задржала деобу лидерске позиције на табели Западне конференције. Овако, Никола је у једној од најгорих партија НБА каријере остао на четири поена (све са линије слободних бацања) за 25 минута, а скупио је још четири асистенције и седам скокова. Можда је на то утицала и казна коју му је скресало руководство НБА лиге у износу од 25.000 долара, због увредљивих коментара после претходног меча са Чикагом.

Никола Јокић одиграо је веома слабу партију, пошто је за 25 минута шутнуо само једном из игре. Испоставиће се да је тај шут био за победу на две секунде до краја.

Српски кошаркаш имао је проблема са фауловима и због тога је на терену провео са 25 минута, међутим и поред тога запањујуће је да је шутнуо само једном из игре.

Јокић је у прошлом мечу против Бостона шутнуо двапут, синоћ само једном и тренер Мајк Мелоун мораће нешто да уради како би се Никола вратио у форму од почетка сезоне.

"Дајемо му лопту да игра на посту. Много нашег напада пролази 'кроз њега' тако да мора да преузме иницијативу и шутира. Подржавамо том. Желимо то, а оно што не желимо је да му први шут буде онај за победу", рекао је Мејсон Пламли после меча.

Центар Денвера меч је завршио са четири поена, седам скокова, четири асистенције и три украдене лопте (0/1 из игре). Најефикаснији у пораженом саставу био је Херис са 20, Мари је постигао 15, док је Лајлс с клупе убацио 16 уз девет скокова.

Код домаћина Марк Гасол је постигао 22, Џаред Џексон 20, док је Кајл Андерсон постигао 14 поена. Мемфис сада има 6/4, док је Денвер на 9/2.

Попут Денвера пораз је претрпео и Сакраменто. Руку на срце, подношљиви, јер је пао у судару са најбољим тимом Источне конференције, Торонтом (105:114). Једина повољна околност по Кингсе из овог меча је чињеница да се после дуге паузе због повреде на паркет вратио Богдан Богдановић. За 18 и по минута постигао је седам поена (шут из игре три од седам), уписао једну асистенцију и ухватио две лопте, што би требало да буде замајац за неке наредне дуеле.

Његов старији колега, Немања Бјелица је имао сличну минутажу (19), међутим, сусрет је завршио без поена, уз пет промашаја из игре, један скок и три додавања.

Богдан Богдановић одиграо је први меч у сезони, пошто је првих десет утакмица пропустио због повреде колена.

Репрезентативац Србије на терену је провео 18 минута и за то време је постигао седам поена, ухватио две лопте и поделио једну успешну асистенцију.

Богдановић је из игре шутирао 3/7 и радује што се вратио на терен.

Немања Бјелица није имао своје вече јер није успео да постигне кош за 18 минута. Поред тога имао је скок, три асистенције и четири украдене лопте – 0/5 из игре.

Кингси су претрпели други пораз заредом и после 11. одиграних мечева имају шест победа и пет пораза.

Репторсе је до победе предводио сјајни Кавај Ленард са 25 поена и 11 скокова, Ибака је имао такође дабл-дабл учинак (14п и 14ск), док је Лаури убацио 16 и имао осам асистенција.

Торонто апсолутно доминира и заузима прво место на истоку са само једним поразом у дванаест мечева.

Дончић одличан у поразу, ЛБЈ и Лејкерси зауставили Роуза и Вулвсе. Кошаркаши Далас Меверикса поражени су на гостовању од Јуте Џез резултатом 117:102.

Репрезентативац Словеније Лука Дончић одиграо је одличан меч, иако је његова екипа доживела осми неуспех у сезони.

МВП Евролиге на терену је провео 35 минута и меч је завршио са 24 поена, шест скокова и две асистенције, уз 7/14 из игре.

То није било довољно за победу против Јуте, коју је предводио Донован Мичел са 23 поена, пет скокова и седам асистенција, као и Руди Гобер са 17 поена и 10 скокова.

Далас сада има скор од 3/8, док је Јута на 5/6.

Екипа Лос Анђелес Лејкерса савладала је Минесоту Тимбервулвс са 114:110, а сјајну ролу имао је Леброн Џејмс.

"Краљу" је фалила једна асистенција за трипл-дабл, а укупно је остварио 24 поена, 10 скокова и девет успешних додавања. Пратили су га Инграм са 20 и Кузма са 21 поеном.

Минесоту је предводио феноменални Дерик Роуз, који је нажалост промашио шут за победу. "Ружа" је меч завршио са 31 поеном и пет асистенција, уз рекорд каријере по броју постигнутих тројки (7/9). Џими Батлер је постигао 24, док је подбацио Таунс са само 13 поена.

Од осталих мечева Оклахома је славила на гостовању против Кливленда (95:86 - Шрудер 28п, Џорџ 18п; Секстон 15, Смит 13), Детроит је забележио пету победу ове сезоне на Флориди против Орланда (103:96 - Драмонд 23п и 19ск, Грифин 20п; Фурније 27п, Гордон 15п и 10ск).

Такође, Њујорк Никси су савладали Атланту Хокс (112:107 - Хардавеј 34п, Кантер 17п и 11ск, Трир 16п; Спелман 18п и 10ск, Јанг 15п и 8ас), док је Мајами Хит био бољи од Сан Антонио Спарса (95:88 - Вајтсајд 29п и 20ск, Елингтон 20п; Дерозан 18п, 14ск и 8ас, Милс 20п).

У последња два меча Филаделфија је славила у Индијанаполису (100:94 - Ембид 20п и 10ск, Шарић 18п и 7ск, Симонс 16п, 10ск и 8ас; Оладипо 36п, 6ск и 7ас, Сабонис 16п и 11ск), док је Њу Орлеанс прекунуо црну серију и победио Чикаго (107:98 - Дејвис 32п, 15ск и 7ас, Холидеј 17п, 10ск и 9ас; Паркер 20п и 13ск, Лавин 22п и 5ск).