Далас прекинуо црну серију, Дончић летио!

Одлична партија Дончића у победи Даласа, порази Финикса и Милвокија.  Кошаркаши Далас Маверикса победили су Вашингтон Визардсе у ноћи између уторка и среде са 119:100 уз нову сјајну партију Луке Дончића.  Други пораз Милвокија у сезони. Јусуф Нуркић солидан.

Кошарка 07.11.2018 | 12:00
Финикс Санси Игора Кокошкова поражени су од Бруклин Нетса са 104:82 исте вечери.

Далас је од самог старта почео да прави разлику и већ од прве четвртине је постајало јасно да су на добром путу да окончају низ од шест утакмица без пораза.

Лука Дончић је убацио 23 поена и имао шест скокова и три асистенције, Весли Метјуз је имао 22 поена, а Харисон Барнс још 19.

Џон Вол је предводио, ове сезоне очајне Визардсе, са 24 поена и 10 асистенција, док су Ото Портер Џуниор и Бредли Бил имали по 19 поена.

Већ у првом нападу је Дончић асистирао Барнсу за тројку, да би после неколико промашаја погодио уз фаул за 14:13, а потом и тројку за 22:15.

У тим тренуцима је Далас преузимао контролу над утакмицом и почео да повећава разлику, која је "коту" 20 дотакла после аистенције Барее за тројку Метјуза (52:32) у другој четвртини.

Отишла је разлика након тога и на +24, али су Визардси у другом полувремену почели да се враћају и двема тројкама у два напада, Метјуза и Риверса пришли на 85:73 да би касније Портер Џуниор тројком спустио на 87:78 на крају треће четврртине.

У четвртој је Вашингтон поенима Џефа Грина пришао и на шест поена заостатка, али више од тога није могао и изгубио је осми пут ове сезоне.

Маверикси су тако остали "стрептомицин" за екипу Вашингтона коју су победили у 16 од последњих 17 утакмица.

Финикс Санси Игора Кокошкова су се успешно држали у игри само у првој четвртини меча са Бруклином који ове сезоне игра добро.

Након тога су Дианђело Расел, Карис Леверт и екипа почели да се одлепљују и убедљиво су победили.

Леверт је убацио 26 поена, Расел 15, а Херис 11 за Бруклин, док је најефикаснији у Финиксу био Девин Букер са 20, те Деандре Ејтон са 15 и Холмс и Кејнан са по 13 поена.

Милвоки Бакси су поражени код Портланда упркос новој доброј партији и 23 поена (девет скокова, шест асистенција).

Премда су Крис Мидлтон и Брук Лопес додали по 22 поена, лоши проценти из игре нису помагали у тренуцима када се распуцао Си Џеј Меколум, који је за Портланд убацио 40 поена.

Еван Тарнер је имао 16, а двоцифрени су у екипи Трејлблејзерса били још и Нуркић, Лилард и Лајман.