ЕК - Изненађење у Турској: Зенит пао у Анкари!

Штимац убацио 20п Зениту, Турци отежали Партизану борбу за Топ 16! Кошаркаши Турк Телекома савладали су Зенит из Сакнт Петербурга 81:75 и направили велики корак ка Топ 16 фази Еврокупа.  "Закувало" се у Партизановој групи.

Кошарка 06.11.2018 | 21:00
Екипа из Анкаре је преокренула након -11 у другој четвртини за трећу узастопну победу у Групи Ц.

Турк Телеком је овим тријумфом додатно умањио Партизанове шансе да се нађе у другој фази такмичења јер има две победе више од црно-белих, додуше уз утакмицу више.

Турски тим предводио је Силвен Ландесберг са 27 поена, седам скокова и четири асистенције за укупни индекс корисности 33.

Одличан је био и Владимир Штимац са 20 поена и седам ухваћених лопти, док је 14 поена и шест асистенција имао Реџи Рединг.

У трећем поразу Зенита, другом узастопном, најефикаснији су били Сергеј Карашев и Филиш Скраб са по 16 поена, док су Џејлен Рејнолдс и Владислав Трушкин убацили по 11.

Српски репрезентативац Марко Симоновић није постигао ниједан поен за пет и по минута на паркету.

Актуелно, 6. коло Еврокупа почело је изненађењем у Турској.

Турк Телеком је у Анкари победио Зенит 81:75 (17:13, 21:28, 20:12, 23:22) и против фаворита из Санкт Петербурга остварио трећи тријумф, којим је дошао на деобу трећег места табеле, које дели управо са руским тимом.

Значајно је и то да је у Санкт Петербургу руски представник славио тријумф разликом од 11 поена, па ће ипак имати предност уколико на крају буде изједначен са турском екипом.

Турк Телеком је овом победом задржао предност у односу на Партизан и Тренто (и једни и други имају скор 1-4), док су на челу мирнији Асвел и Валенсија (и једни и други 4-1).

ПАРОВИ 6. КОЛА:

Турк Телеком - Зенит 81:75
Партизан - Тренто 20.00
Асвел - Валенсија 20.30

ТАБЕЛА: Асвел 4-1, Валенсија 4-1, Зенит 3-3, Турк Телеком 3-3, Партизан 1-4, Тренто 1-4.

Извор: Б92/мондо.рс