АБА: Љубичић поново "преломио", Цибона у серији!

Цибони довољна једна четвртина против Морнара.  Кошаркаши Цибоне победили су Морнар са 84:73 у шестом колу АБА лиге.  Загрепчани после почетних 0-3 у АБА лиги дошли на 50 одсто успешности. Морнар се и даље тражи. . .

Кошарка 05.11.2018 | 11:45
Екипи из Загреба остварила је трећу победу у такмичењу, док је клуб из Бара претрпео и четврти пораз.

Цибона је до тријумфа дошла захваљујући одличној првој деоници у којој су постигли 28 поена, док је Морнар убацио само десет.

Брендис Рели-Рос и Дамир Маркота предводили су победнички састав са по 17 поена, док је Џеферсон постигао 15, уз 11 скокова за 28 индексних поена.

У екипи Морнара Ђорђе Дреновац је постигао 23, док је Никола Ребић постигао 15.

Морнар у наредном колу чека Будућност, док Цибона гостује Партизану.

Градски дерби против Цедевите пре 15 дана био је прекретница за екипу Цибоне, која је трећом узастопном победом са дна табеле стигла до четвртог места.

У дворани "Дражен Петровић" је после фуриозне игре у првој четвртини савладан прошлосезонски полуфиналиста плеј-офа, Морнар - 84:73 (28:10, 14:26, 21:13, 21:24).

Гости из Бара су два пута угрозили вођство "вукова са Тушканца", прво на полувремену, када су пришли на 42:36, па у 35. минуту када је Мићовић тројком завршио серију од 12:3.

На семафору је тада писало 66:61, било је више него довољно времена за преокрет, али јунак претходне две победе, Марко Љубичић, убацио је две узастопне тројке за Цибону.

Потом је са више од 6,75 метара погодио и Игор Марић, па је за само два минута разлика повећана на практично недостижних 12 поена - 75:63.

За Морнар није дебитовао Американац Боби Браун, уз Француза Ландинга Санеа једно од два појачања ангажована у последњих неколико дана.

У следећем колу и једне и друге очекују дерби мечеви, "еx-YУ класик" између Партизана и Цибоне на распореду је у суботу, док ће Барани дан касније угостити Будућност.

ЦИБОНА: Маркота 17 (9ск), Рејли-Рос 17 (4ск, 4ас), Џеферсон 15 (11ск, 4блк), Љубичић 14 (5ас, 2укр), Розић 8...

МОРНАР: Дреновац 23, Ребић 13, Врањеш 10, Луковић 8 (11ск)...

у понедељак:

Будућност - Олимпија 21.00 (Арена спорт 1)

ТАБЕЛА: Звезда 6-0, Мега 5-1, Будућност 3-2, Цибона 3-3, Партизан 3-3, ФМП 3-3, Олимпија 2-3, Цедевита 2-4, Игокеа 2-4, Морнар 2-4, Задар 2-4, Крка 2-4.

Извор: мондо.рс/Б92