ЕЛ: "Армија" корача без губитака!

ЦСКА забележио пету победу, а Олимпијакос други пораз у 5. колу Евролиге.  Трилер загарантован кад играју ЦСКА и Оли – Спанулис прогонио, па помиловао Армејце, Клајбурн херој Москве! На крају 69:65.  Гудурић човек одлуке за Фенер! Фенербахче победио Бајерн у Истанбулу и уписао четврту победу у 5. колу Евролиге. Трећи пораз Бавараца. Страшна кошарка у Истанбулу, Радоњић мучио Жељка, пресудио Гудурић! Фенер на једвите јаде до четврте победе. . . Дарушафака закуцана у Виторији - 28 разлике! Турци пружили отпор Басконији само у првој четвртини. . .

Кошарка 01.11.2018 | 21:15
ЕЛ: "Армија" корача без губитака!
ЦСКА и Олимпијакос одиграли су, према очекивањима, занимљив дуел у Москви, где је победника одлучивао један посед. Шампион Русије победио је 69:65 (13:15, 18:20, 21:9, 17:21).

Занимљиво да су Грци добили три четвртине, али је добро издање "армејаца" у трећој четвртини (21:9) било довољно за пети тријумф и максималан учинак.

Грешке Василиса Спанулиса и Најџела Вилијамса-Госа плаћене су поразом. Олимпијакос, при резултату 63:63 минут пре краја, никако није успевао да заштити кош, што је искористио сјајни Вил Клајбурб и у једном нападу направио сва три офанзивна скока (имао их је укупно девет). Након што је погодио једно слободно бацање, Спанулис је промашио читав обруч са преко девет метара.

Клајбурн је у следећем нападу погодио оба пенала, а Вилијамс-Гос лоше организовао напад Пирејаца. Тачку на меч ставио је Кори Хигинс, који је такође био сигуран са линије за слободна бацања.

Серхио Родригез био је први стрелац ЦСКА са 20 поена, Клајбурн је постигао 17, а Хигинс 11. На другој страни, Спанулис је био стрелац 16. Вилијамс-Гос 13, а Јоргос Принтезис 14 поена.

Никола Милутинов одиграо је 20 минута и забележио седам кошева и исто толико скокова, што је највише у грчкој екипи.

Легендарно је то финале било. ЦСКА је био озбиљан фаворит, имао 19 поена разлике у трећој четвртини, али не и лек за Василиса Спанулиса и Јоргоса Принтзезиса и Олимпијакос Душана Ивковића се те 2012. попео на кров Европе. У међувремену се много тога променило, али је Спанулис остао ноћна мора Армејаца. Прогонио их је и у вечерашњем окршају петог кола Евролиге, све док није и сам претерао и дозволио Вилу Клајбурну да израсте у јунака Москве - 69:65.

Разлика која не говори о томе колико је овде драме било, а било је, пошто су на минут пре краја тимови били поравнати на 63:63. Није требало тако да буде. Или барем тако сигурно не мисли Димитрис Итудис. Серхио Родригез, Карл Хајнс и Вил Клајбурн распуцали су се у трећој деоници, па се у последњу четвртину ушло са вођством ЦСКА од 52:44.

Али не би то био Олимпијакос кад би се тако лако предао. И не би то био Спанулис кад би престао да нас изненађује. Грчки плеј је у четвртом кварталу убацио 10 поена и уз помоћ Најџела Вилијамс Госа довео Олимпијакос до изједначења 61:61, па и тих 63:63.

Међутим, управо тај двојац је и испустио већ виђен преокрет. При резултату 63:63 Клајбурн је успео да оствари три скока у нападу, код овог трећег се прикрао Вилијамс Госу иза леђа, постигао је само један кош са пенала, али је Спанулис уместо да у следећем нападу донесе преокрет гостима превише ризиковао. Шут за три из неизграђене акције, са приличне даљине, није ни добацио до табле... Нова шанса за Клајбурна, други пут је био сигуран и са два слободна бацања одвео ЦСКА на безбеднијих 66:63. Олимпијакос није организовао добар напад, почели су већ тада да брзају Грци и Кори Хигинс је бацањима одвео ЦСКА у мирну луку.

Серхио Родригез је био најефикаснији у победничком тиму са 20 поена, али нема сумње да је Клајбурн био играч одлуке. Његових 17 поена, али и девет скокова и четири украдене за  индекс корисности од 29. На другој страни, Спанулис је стао на 16 поена (уз шут из игре 5/14) и шест асистенција, Принтезис је помогао са 14 кошева, Вилијамс Гос је додао 13... Никола Милутинов за крај седам поена и седам скокова за мање од 20 минута на паркету.

ЦСКА и даље непоражен у пет кола Евролиге, Олимпијакос на скору 3/2.

Гудурић човек одлуке за Фенер! Фенербахче победио Бајерн у Истанбулу и уписао четврту победу у 5. колу Евролиге. Трећи пораз Бавараца.

Марко Гудурић није био најефикаснији играч у Фенербахчеу, али је постигао кључне поене за турског првака против Бајерна из Минхена и дефинитивно је био човек одлуке у четвртом тријумфу вицешампиона Европе – 88:84 (28:26, 23:22, 14:17, 23:19).

Некадашњи играч Црвене звезде је свих својих десет поена постигао у другом полувремену и то када се резултат "ломио". А неизвесно је било све до последња два минута. Тренер турксе екипе Жељко Обрадовић осетио је да Гудурић може да буде кључни човек, дао му је већу минутажу у последњој четврти, а овај му је вратио на најбољи начин.

Одличну партију у победничкој екипи пружио је некадашњи Партизанов центар Јан Весели. Чех је имао 16 поена и пет скокова. Најефикаснији у екипи Фенера био је Луиђи Датоме са 19 поена, док је Никола Калинић меч завршио са 11.

Бајерн Дејана Радоњића је одиграо одличан меч, а блистала је и колонија српских играча. Најбољи учинак остварио је Владимир Лучић са 13 поена и четири скока.Стефан Јовић је такође био одличан, он је уписао 12 поена и шест асистенција, док је Немања Дангубић меч завршио са осам поена.

Страшна кошарка у Истанбулу, Радоњић мучио Жељка, пресудио Гудурић! Фенер на једвите јаде до четврте победе...

Свака част Радоњићевом Бајерну, али Жоц је Жоц, а и Фенер је Фенер! После сјајних 40 минута кошарке у Истанбулу, вицешампион Европе савладао је Баварце са 88:84 и стигао до четвртог тријумфа у пет утакмица Евролиге. Бајерн јесте доживео трећи неуспех, али уз тријумф над Панатинаикосом ово је сасвим сигурно најбоље издање немачког тима ове сезоне. 

Фенер није био лош, далеко од тога, имао је сасвим добре проценте шута (и више од тога, преко 65 одсто за два и 47 одсто за три), што ће само рећи да је Бајерн врло озбиљан тим који ће озбиљно конкурисати за место у ТОП 8. О њиховом шуту вечерас не треба трошити речи - преко 50 одсто свеукупно из игре. 

Да ће бити тврдо и да се Баварци неће лако предати, као рецимо у судару са Ефесом у првом колу, било је јасно после првих 10 минута игре. Фенер није успео да стекне више од четири поена предности и не само то, него је и Бајерн успевао да поведе. Чета Жељка Обрадовића ишла је на плус пет у другој деоници (38:33) после поена Јана Веселог, па и на плус шест (43:37) након што је Боби Диксон убацио тројку, међутим Бајернова контра просто је убијала Фенербахче почетком другог полувремена. На седам минута пре краја треће деонице Турци су имали 56:52, а на 4:30 било је 56:61. Серија немачког тима 9:0! 

Озбиљну је подршку у тим тренуцима публика давала домаћим кошаркашима, није давала гостима да одмакну, а кошевима са клупе Ахмета Дувериоглуа прошлогодишњи финалиста успео је да се врати - 60:61.  

Бајерн се храбро носио са фаворизованим ривалом и у последњих десет минута. Велике ствари за Бајерн радили су Петри Копонен и наш Стефан Јовић, а на другој страни Марко Гудурић који је са две тројке из готово немогућох позиција дизао публике на ноге и пунио до максимума самопоуздање својих саиграча. А до све до последње деонице није имао ни поен на свом конту... 

На два минута до краја 79:78. Све је и даље било отворено. Слукас са пенала диже на плус три, Лучић узвраћа са полу дистанце, а онда још једном, по трећи пут за три погађа Марко Гудурић и вероватно убија у појам Немце - 84:80! Бајерн потом губи лопту, па Датоме и Весели решавају све - 86:80 на 36 секунди до краја. Ни после тога се Баварци нису предали, међутим сигурне пеналџије домаћег тима спречиле су сензационални преокрет. 

У домаћем тиму по поенима предводници су били Датоме и Весели са 19, односно 16, међутимГудурићевих 10 у последњој деоници решило је утакмицу (2/2 за два, 2-3 за три). И Калинић је био двоцифрен (11), односно Жофри Ловерњ (10). Слукас је уз осам кошева имао 10 асистенција. 

На другој страни Девин Букер лидер са 15 кошева. Срби врло добри. Лучић 13, Јовић 12, уз шест додавања,Дангубић осам поена... 

Дарушафака закуцана у Виторији - 28 разлике! Турци пружили отпор Басконији само у првој четвртини...

Само једну четвртину кошаркаши Дарушафаке су могли да се супротставе Басконији, која их је убедљиво поразила у Виторији са чак 82:54. Чак 28 поена разлике на крају у корист разигране екипе Педра Мартинеза врло верно осликавају дешавања на терену.

Турски представник је само прву четвртину завршио у позитивном смислу, пошто је било нерешено 16:16, а од 11. минута па све до краја утакмице на терену је постојао само један тим који је био бржи, прецизнији и доминантнији и који је стигао до друге победе у Евролиги.

За убедљив тријумф Басконије побринуо се доминантни Грузин Торнике Шенгелија, најбољи појединац утакмице са 13 поена и шест скокова, а одлично су га пратили и Дарун Хилард са 12, те Венсан Поирије који је убацио десет кошева.

На другој страни у редовима Дарушафаке Огур Саваш и Мајкл Ерик убацили су по 12 поена, па је после лоше игре ова екипа остала на само једној победи у уводних пет утакмица Евролиге.  

5. коло:

ЦСКА – Олимпијакос 69:65 (13:15, 18:20, 21:9, 17:21)
Басконија – Дарушафака 82:56 (16:16, 22:14, 26:11, 18:15)
Фенербахче – Бајерн 88:84(28:26, 23:22, 14:17, 23:19)
Барселона – Макаби Тел Авив 21.00

у петак:

Химки – Гран Канарија 18.00
Будућност – Панатинаикос 19.00
Жалгирис – Реал Мадрид 19.00
Милано – Анадолу Ефес 20.45

ТАБЕЛА: ЦСКА 5-0, Фенербахче 4-1, Реал 4-0, Милано 3-1, Ефес 3-1, Олимпијакос 3-2, Бајерн 2-3, ПАО 2-2, Жалгирис 2-2, Барселона 2-2, Басконија 2-3, Дарушафака 1-4, Макаби 1-3, Гран Канарија 1-3, Химки 0-4, Будућност 0-4.

Извор: мондо.рс/моззартспорт

Коментари / 0

Оставите коментар