ХОЛ - ПСВ и перфектан скор: 10/10, гол разлика 38:4!

Првенац Луке Илића! Филипсовци славили и на северу Холандије – 2:1.

Фудбал 27.10.2018 | 23:14
И када спава ПСВ је незаустављив. Деловало је да ће екипа Марка Ван Бомела коначно киксирати. Гронинген је имао вођством, потом дуго држао реми, али је на крају потписао капитулацију. ПСВ је наставио да маршира ка титули, нанизавши десет тријумфа.

Перфектан скор могао је вечерас да буде покварен. Гронинген је поражен поготком у 86.минуту – 1:2.

Врло јефтино је ПСВ примио погодак. Росарио је вукао у свом шеснестерцу Чабота, а пенал је у гол претворио босански интернационалац Мемишевић.

ПСВ је брзо узвратио. Успео је да стигне до изједначења пре одласка на одмор. Класична акција завршена је асистенцијом Думфриенса и голом Малена.

Имао је много више од игре ПСВ у наставку. Међутим, није успевао да дође до гола. Инцијатива се гостима исплатила у 86.минуту. И то на какав начин.

Думфриенс је узео лопту на својој половини, дуго је вукао и онда погодио ближи угао.

Вечерашњи дуел у Хагу дуго ће памтити некдашњи везиста Црвене звезде Лука Илић. Везиста Манчестер Ситија на позајмици у НАЦ Бреди постигао је првенац у Холандији. Он се у 12.минуту одлично обацио из другог плана и сачекао центаршут са десне стране. Прво је погодио стативу, али је био миран и из другог покушаја матирао домаћег голмана. Домаћин је врло брзо изједначио.

ХОЛАНДИЈА 1 - 10. КОЛО