Прича: Вјерни Партизанов војник...

Само два и по месеца по ступању на функцију, на Купу Радивоја Кораћа Ненад Чанак водио је Партизан до трофеја, првог у последње четири године. Тачније, првог откако је Душко Вујошевић 2015. године отишао из Хумске 1. Показао је тренерски таленат и да је у поменутом тренутку био права особа за тај посао. Синоћ је, опет, повукао најчаснији потез у датим околностима.

Кошарка 29.10.2018 | 22:50
Прича: Вјерни Партизанов војник...
Шокантан пораз од Задра усред Београдске арене означио је и крај за Ненада Чанка на клупи црно-белих.

Овај 42-годишњи стручњак поднео је оставку и отишао као прави џентлмен, односно војник клуба, уз образложење да је то сасвим нормална и логична одлука када великан као што је Партизан веже пет пораза, од чега су три била против објективно слабијих екипа. Оно што га разликује од претходника на клупи Партизана, Мирослава Николића, донео је одлуку у тренутку када ствари могу још да се поправе, а није сачекао да прође малтене пола сезоне и онда напусти кормило. И тај Чанков потез био је последњи добар у низу који је направио као тренер Партизана. А било их је више таквих него лоших за претходних десетак месеци, колико је провео на функцији. И Партизану је ипак оставио нешто иза себе.

За почетак, дошао је у клуб када практично нико није хтео да се прихвати врућег кромпира. Партизан је крајем јесени прошле године деловао као потпуно разбијена екипа, без икакве игре и идентитета. Већ су црно-бели практично изгубили шансе да се пласирају у плеј-оф Јадранске лиге, тако да Чанак ту заиста није успео да направи чудо и тешко да му се то може узети као неки минус. Али, зато је у фебруару ове године, дакле само два и по месеца по ступању на функцију, на Купу Радивоја Кораћа водио Партизан до трофеја, првог у последње четири године. Тачније, првог откако је Душко Вујошевић 2015. године отишао из Хумске 1. Управо је на том турниру, пре свега у финалу против тадашњег евролигаша Црвене звезде, Чанак показао тренерски таленат и да је у поменутом тренутку био права особа за тај посао.

Као један од ретких озбиљних минуса, до ове последње серије од пет пораза, Чанку се може узети Партизанов наступ у домаћој Суперлиги прошле сезоне, где су црно-бели испали већ у полуфиналу. У ствари, тај пораз и није био толико изненађење јер је дошао у дуелима са Звездом, колико чињеница да је Партизан већ у полуфиналу играо са највећим ривалом, а све као последица тога што су црно-бели у групној фази били слабији од ФМП-а из Железника.

И упркос свему, деловало је током лета да би Чанак у новој сезони могао да надогради темељ који је поставио у претходној. И са доласком Радета Загорца кренуо је прелазни рок у Партизану, а како је време одмицало и како су стизале новајлије, расли су и апетити навијача и очекивања, без обзира што се углавном радило о млађим кошаркашима који има потенцијал, али се нису доказали на великој сцени. А самим тим, растао је и притисак на екипу и тренера.

После убедљивих пораза на турнеју по Шпанији, јавили су се први гласови који су тражили смену тренера, али су они брзо утихнули после стартних победа у сезони над Цедевитом, Олимпијом и Зенитом. А онда је уследио малтене муњевит улазак у "канал" целе екипе, надовезала се и повреда Загорца и све је кулминирало са овим поразом од Задра. Јасно је било да Чанак није успео у претходне две недеље да раздрма екипу, признао је то и сам. Играли су црно-бели ипак знатно лошије од онога што ова екипа може, па је Чанак повукао дефинитивно најчаснији потез у датим околностима. Остаје да се види како ће екипа да реагује на ову шок терапију, ко ће преузети тренерску палицу, као и да ли ће можда бити потребно да се клуб захвали неком од играча.

Јер, иако сноси највећу одговорност, Чанак, свакако није једини кривац за низ пораза.

Извор: моззартспорт

Фото: Стар Спорт

Коментари / 0

Оставите коментар