ЕЛ: Какав преокрет у дербију Истанбула!

Ефес стигао 16 поена заостатка и бацио Фенер на колена! Фантастичан повратак екипе Ергина Атамана у другом полувремену - 89:83.  Ефес "окренуо" Фенер! Тим Ергина Атамана екипи Жељка Обрадовића задао први пораз у Евролиги ове сезоне после три везане победе.

Кошарка 25.10.2018 | 21:40
Фенер је први пут на коленима у овој сезони. Екипа најтрофејнијег тренера у Европи Жељка Обрадовићаиспустила је 16 поена предности у градском дербију против Анадолу Ефеса и доживела први пораз у Евролиги - 89:83 (12:16, 26:26, 28:13, 23:18).

Ефес је на фантастичан начин одиграо друго полувреме, које је започео са 14 поена заостатка, али је предност гостију истопљена већ у последњим минутима треће деонице. У том заносу састав ЕргинаАтамана одиграла је и четврту четвртину, за шта Фенербахче није имао прави одговор па је на крају морао да се помири са поразом.

Најефикаснији у победничком тиму био је Родриг Бобуа са 17, Моерман је убацио 15, а Плајс и Мицић по 13. Код гостију је убедљиво био најрасположенији Јан Весели, који је постигао 24 поена и имао осам скокова,Мели је дао 14, Слукас 11, а Гудурић 10 поена. Никола Калинић је за 27 минута игре убацио шест поена у кош ривала.

У истанбулском дербију у Евролиги Ефес је као домаћин славио против Фенербахчеа, после преокрета и задао им први пораз у Евролиги ове сезоне после три победе.

Ефес - Фенербахче 89:83 (12:26, 26:26, 28:13, 23:18).

Меч 4. кола Евролиге у Синан Ерден Дому имао је два потпуно различита полувремена.

Фенер је кренуо силовито и стигао до високих "плус 14" у првих 10 минута (26:12), а онда је "крцкао" ту предност.

Ефес је већ у другом кварталу одиграо далеко боље, а у наставку у потпуности преузео конце.

Домаћин је поставио гранитну одбрану, па су играчи Фенера све теже проналазили пут до коша, а онда су крајем треће четвртине стигли и престигли ривала. Василије Мицић је донео прву предност Ефесу на мечу у 29. минуту (66:65), а након тога су додали гас.

И док је тим Ергина Атамана преузимао инцијативу, екипа Жељка Обрадовића је деловала као разбијена војска. Слукас, па Гудурић покушали су да ухвате прикључак на три и по, односно три минута пре краја (75:76, па 77:78), али је Ефес успео да одбије те нападе, па је мини серијом 7:0 "побегао" на безбедних осам поена вишка (85:77), који су се испоставили као недостижни за Фенербахче.

Код Ефеса, који је уписао трећу победу у Евролиги ове сезоне, најбољи су били Родриг Бобоа са 17 поена и Адриан Моерман који је постигао 15 погодака и имао 10 скокова.

Запажену ролу имао је Василије Мицић са 13 поена (уз шест асистенција), колико је уписао и Тибор Плајс.

У екипи Фенера истакао се Јан Весели са 24 поена, осам скокова и седам асистенција (индекс 36), Николо Мели постигао је 14, а Костас Слукас 11, уз осам асистенција.

Марко Гудурић завршио је дуел са 10 погодака, четири скока и две асистенције, а Никола Калинић уписао је шест погодака, уз три ухваћене лопте.