Сингапур: Свитолина близу полуфинала!

Украјинска тенисерка, Елина Свитолина, близу је полуфинала Завршног турнира у Сингапуру.

Тенис 23.10.2018 | 20:25
Свитолина је након победе над Петром Квитовом савладала и њену сународницу Каролину Плишкову, резултатом 7:5, 3:6, 6:2, после два сата и 19 минута игре.

Она је дошла на корак до полуфинала, али јој није загарантован пласман међу четири најбоље јер у последњем колу игра против Каролине Вознијацки која је раније током дана добила Квитову.

Петра једина нема шансу за пролазак даље, пошто је уписала два пораза, а у случају тријумфа Вознијацки и Плишкове у четвртак направиће се круг у којем ће се прво гледати највећи проценат добијених сетова, а затим највећи проценат освојених гемова и тако даље.

Девојка из Украјине је сигурно добила први сет, али је уследио велики пад у другој половини другог, па је победница одлучена у трећем. Свитолина је у том делу добила прва три гема, од којих су два били брејкови и некако успела да сачува стечену предност до краја.

Завршни турнир сезоне игра се за наградни фонд од седам милиона долара.