АБА: Будућност лако до побједе над ФМП-ом!

Кошаркаши Будућности победили су ФМП са 79:59 у последњем мечу четвртог кола АБА лиге.  Будућност "показала мишиће" пред Мадрид и Загреб.  Подгоричани рутински победили ФМП на почетку изазовне недеље.

Кошарка 22.10.2018 | 20:45
Актуелни шампион региона до тријумфа је доша захваљујући првом полувремену које је добио са 48:28.

У наставку меча само су одржавали предност и заслужено дошли до трећег тријумфа у такмичењу.

Будућност је до победе предводио Суад Шеховић са 19 поена, Ерл Кларк је убацио 13, док су двоцифрени још били Гордић и Поповић са по 11, односно Илић са 10 поена.

У пораженом саставу Апић је остварио учинак од 16 поена и седам скокова, док је Рит убацио 14.

Будућност је трећа на табели са скором 3/1, док клуб из Железника спада у групу тимова са односном победа и пораза 2/2.

"Јадрански" шампион убедљивом победом је ушао у последњу октобарску седмицу, у којој ће играти против Реала у Мадриду и Цедевите у Загребу.

За почетак, у понедељак увече екипе Александра Џикића без већих проблема је савладала госте из Београда и остварила скор 3-1 после четири кола АБА лиге:

БУДУЋНОСТ - ФМП 79:59 (22:12, 26:16, 9:15, 22:16)

Контролишући резултат од почетка до краја, Подгоричани су без Николе Ивановића и Едвина Џексона оставили "пантере" без шансе да изненаде. Српски тим је у "Морачи" у налетима покушавао да "закува" ситуацију, а највише се приближио домаћину у 33. минуту, када је резултат био 59:51.

Међутим, Арон Крафт и Петар Поповић су брзо вратили разлику на двоцифрену цифру и мирно вече у Подгорици је без превише "ватре" ушло у завршницу. Коначна разлика била је и максимална, а стајала је на семафору и током полувремена.

Дуел пред 2.315 гледалаца обележио је капитен Будућности Суад Шеховић са 19 поена и шест убачених тројки, а двоцифрени у нападу међу "плавима" били су и Ерл Кларк (13 п), Петар Поповић, Немања Гордић (по 11), као и експлозивни крилни центар Алекса Илић (10), коме је ово био први наступ у сезони.

Са друге стране, најефикаснији међу Београђанима био је Драган Апић са 16 поена (уз 7 скокова) и Дуоп Рит са 14. "Пантери" су након четири кола на половичном учинку, 2-2.

Мега - Олимпија 81:77

Табела: Звезда 4-0, Мега 4-0, Будућност 3-1, Олимпија 2-2, Партизан 2-2, Морнар 2-2, Крка 2-2, ФМП 2-2, Цедевита 1-3, Цибона 1-3, Игокеа 1-3, Задар 0-4.

Парови 4. кола: Игокеа - Крка, Партизан - Задар (петак), Олимпија - Цибона, ФМП - Звезда (субота), Цедевита - Будућност, Морнар - Мега (недеља)

Извор: Б92/мондо.рс