Малер: Турнир најбољих без најбоље!
Завршни турнир сезоне у Сингапуру, биће одигран без учешћа прве тенисерке света, Симоне Халеп.
Тенис 19.10.2018 | 14:30
WТА је саопштила да је Халеп отказала учешће због повреде леђа.
"Нажалост, после дугих разговора са лекарима и својим тимом донела сам одлуку да се повучем са завршног турнира сезоне. Увек је тешко донети одлуку о одустајању, али то је најбоља одлука за моје здравље. Моја повреда леђа није залечена и знам да је ово бисправна одлука како бих се опоравила и спремна дочекала почетак наредне сезоне", навела је, између осталог, Симона Халеп.
Без обзира на то што неће учествовати на завршном турниру осам најбољих играчица сезоне, Симона ће окончати годину на првом месту WТА листе.
Она има 7.421 бод, што је недостижна разлика за другопласирану Каролину Вознијацки, која је освојила 6.461 бод.
У Сингапуру ће се од 21. до 28. октобра, осим Вознијацки борити и Анђелик Кербер, Наоми Осака, Петра Квитова, Слоан Стивенс, Каролина Плишкова, Елина Свитолина и први пут Кики Бертенс, која је стекла право наступа после одустајања Симоне Халеп.
Халеп има проблем са дискус хернијом, због чега је предала меч првог кола у Пекингу, а потом отказала и наступ у турниру у Москви, пре него што је и званично потврдила да раније завршава сезону.
Извор: мондо.рс
Коментари / 0
Оставите коментар