Бивши капитен Манчестер јунајтеда Вејн Руни наставља са сјајним партијама у МЛС. Он је био стрелац гола за победу ДЦ Јунајтеда од 1:0 у сусрету са Торонтом.

Фудбал 18.10.2018 | 20:45
Класа: Рунијева "бомба" из слободњака! Вејн Руни постигао је сјајан гол из слободног ударца у МЛС.

Екипа Ди Си Јунајтеда забележила је победу у МЛС против екипе Ванкувера. Тријумфовали су резултатом 1:0, а једини гол постигао је Вејн Руни.

И то какав!

Руни је био стрелац у 18. минуту меча на Ауди Филду у Вашингтону из слободног ударца, када је подигао на ноге цео стадион.

Он је са више од 30 метара упутио "бомбу" која је завршила у левом гоњем ћошку гола чувара мреже Торонта Алекса Боноа.

Рунију је то био 10 гол у МЛС ове сезоне на укупно 18 одиграних мечева.

Није то био обичан гол, Руни је у 18. минуту наместио лопту за слободан ударац, а потом сјајним ударцем десном ногом послао лопту у леве рашље гола Торонта.

Испоставило се то довољним и за победу његовог тима, а њему је ово био десети гол у сезони.

Руни је у јуну стигао у ДЦ Јунајтед из Евертона и многи верују да је прерано напустио Премијер лигу.

Бивши репрезентативац Енглеске је добио низ похвала, а једну од њих упутио је и његов бивши саиграч из Манчестер јунајтеда, сада звезда Л.А. Галаксија, Златан Ибрахимовић.

"До сада, све што је урадио је фантастично. Унео је велику промену у игри тима и са њим бележе добре резултате. Пре њега није било тако, брзо је показао да је то онај стари Вејн Руни. Сви знају ко је и какви су његови играчки квалитети, на њему је да настави добро да игра и постиже голове", поручио је Ибрахимовић.

ДЦ Јунајтед је тренутно шести на табели Истока са 44 бода.

Извор: Б92/мондо.рс