Анализа: Шта се то, дођавола, догађа с Нијемцима?!

Селекција Јоахима Лева наставља да се мучи после дебакла на Мундијалу у Русији. . .

Фудбал 15.10.2018 | 23:35
Анализа: Шта се то, дођавола, догађа с Нијемцима?!
Нови пораз Немачке у суботу увече од Холандије у Амстердаму (0:3) оставио је Панцере на самом дну групе у УЕФА Лиги нација. Не баш лепа увертира за сутрашње гостовање у Француској, где их чека актуелни светски шампион који је у сјајној форми.

Три месеца након дебакла на Светском првенству у Русији (када нису прошли групу), селектор Јоахим Лев је приморан да се вади на вероватно најтежем месту, у Паризу, где очајнички тражи макар бод како би избегао постављајње нагеативног рекорда и шести пораз у 2018. што би био убедљиво најгори низ у историји сениорске репрезентације Панцера. 

Зашто је то тако? Зашто је једна од најмоћнијих репрезентација света тако лако треснула о патос? Пробаћемо да вам откријемо у наредним редовима.

ЛЕВ НЕМА ПЕТЉУ

Упркос суровом испадању из групе на Мундијалу у Русији, где је Немачка (као владајући светски шампион) завршила као последњепласирана у групи са Мексиком, Шведском и Јужном Корејом, Лев је одлучио да се и ове јесени држи својих шампиона из Бразила 2014 - иако је приметно да је њихово време лагано истекло.

Томас Милер, Џером Боатенг и Матс Хумелс нису ни близу форме из шампионске 2014. године, а делује и да селектор Панцера нема храрости да им се захвали и замени их неким од нових младих талената који долазе.

"У неком тренутку и Јоахим Лев мора да стане и размисли колико дуго има још смисла да држи на терену 'искусне' фудбалере", препознао је проблем и легендарни голман Бајерна Оливер Кан, а сада угледни немачки коментатор.

И, заиста, делује да фудбалери као Антонио Ридигер, Никлас Зиле, Јулијан Брант или Филип Макс (који није ни позван, а један је од најбољих фудбалера у Бундеслиги), заслужују шансу пре многих истрошених звезда које ни у Бајерну више не показују завидну форму и квалитет.

ПОТРЕБНА ЈЕ НОВА КИЧМА

Нажалост, морамо признати да у 32. години Мануел Нојер више није голман светске класе, посебно након две фрактуре стопала у 2017. години. Испред њега Џером Боатенг (30) и Матс Хумелс (29) пречесто остављају празнине противницима које, ако имате фудбалера класе као Мемфис Депај, лако можете да казните.

У нападу Томаса Милера је одавно напустила реализација и то не само у националном тиму већ и у клубу, док се ас Реала Тони Крос (28), барем у националном тиму, мучи да успостави ред и закон на средини терена.   

Све то показује да је Леву потребна нова кичма и тим на који може да се ослони, чак и у случају када сами играчи то не прихватају или не желе да виде. Оно што је посебно засметало љубитељима Панцера после дебакла у Амстердаму била је Хумелсова оцена да је "много тога било добро".

Биће да је пре селектор био у праву у изјави после меча када се запита зашто његови најискуснији играчи нису перузели одговорност у последњих десет минута када се немачка одбрана поптуно распала и капитулирала још два пута.

ГОЛОВА НИ ЗА ЛЕК

Податак да су Панцери постигли само 10 голова на последњих 12 утакмица говори сам за себе - Немачка није више тако моћан нападачки арсенал у шеснаестерцу ривала.

Опет мало о "паметњаковићу" Хумелсу који тврди да је "мешавина малера и лоше реализација прилика" заслужна за чињеницу да његов аселекција није погодила мрежу Холандије из 21 покушаја, док су на другој страни Лале из 14 покушаја постигле три гола и погодиле стативу.

Томас Милер и његова замена у наставку Лерој Сане промашили су најбоље шансе за Немачку, а оно што највише брине навијаче ове селекције је податак да у тиму нема голгетера у форми ни на крилу, чак и након што је Лев указао шансу и 27-годишњем дебитанту Марку Уту који, иронично, није постигао ниједан гол за Шалке ове сезоне...

ПОДЕЉЕНИ ТИМ

Још на Светском првенству у Русији било је очигледно да нешто између млађих и старијих фудбалера у селекцији Немачке не функционише. Од оних који су освојили Куп конфедерација 2017. само су Тимо Вернер(22), Јулијан Дракслер (25), Јонас Хектор (28) и Џошуа Кимих (23) стартери.

Ипак, чини се да су и даље у повлашћеном положају члановим шампионске генерације из Бразила 2014.Јоахим Лев има на рапсолагању доста младих талената, попут Лероја Санеа, који пречесто добија исувише мало прилике да покаже шта зна. Подсећамо, ради се о најбољем младом фудбалеру Премијер лиге прошле сезоне.

Чак и у изјавама након пораза од Холандије (0:3), који је многима отворио очи, јасно је да младићи попут Кимиха и Дракслера не разумеју зашто се селектор не окрене њиховој генерацији и почне да гради нову репрезентацију.

Јак тимски дух сигурно би спречио да се немачка репрезентација распадне као што је то био случај у Амстердаму пре неко вече.

ОСРЕДЊА НЕМАЧКА

Немачки дневник Велт у недељу ујутру је на насловној страни тужно констатовао: "3:0 пораз од Холандије - Немачка је осредња европска репрезентација."

Сане, Дракслер, Јулијан Брант и посебно Џошуа Кимих поседују огроман таленат, али њихова генерација опет нема суперзвезду изванредне класе као што је Килијан Мбапе који је помогао Французима летос да освоје светски куп.

Пораз од Галских петлова у уторак у Паризу оставио би Панцере на ивицу испадања у Б дивизију Лиге нација где их кроз неколико година у следећем издању чекају селекције као што су Чешка, Велс, Шведска. Довољно да и немачка јавност то призна - имају осредњу селекцију.

Извор: моззартспорт

Фото: Ацтион Имагес

Коментари / 0

Оставите коментар