ЕК: Првенац Цедевите, Валенсија на 2-0!

Обрадовићева Локомотива "меље", добра партија Штимца.  Кошаркаши Локомотиве савладали су Лимож са 82:64 у другом колу групе Б Еврокупа.  Алба намучила хрватског шампиона. . .  Улм после продужетака бољи од Галате, Цедевита једва са Албом.  Екипа немачког Улма победила је Галатасарај после два продужетка у другом колу групе А Еврокупа.  АБА лигаши "4 од 4"! Цедевита савладала Албу у Загребу, а Морнар направио изненађење у Торину и дошао до историјске победе.

Кошарка 10.10.2018 | 22:40
Изабраници Саше Обрадовића меч су решили после 20 минута игре пошто је резултат на семафору био 46:31.

У наставку су само одржавали предност и на крају су остварили заслужену победу.

Локомотиву до тријумфа предводио је Дмитри Кулагин са 15 поена, док су двоцифрени још били Фал (13п), Џонсон и Понитка са 10 поена. У пораженом саставу Двај Харди је убацио 11.

У истој групи Тофаш је пред домаћом публиком савладао Арка Гдињу 96:79, а најефикаснији у победио био је Кенет Кадји са 27 поена, док је Дианте Герет постигао 23.

Кошаркаши Валенсије славили су на гостовању против Турк Телекома са 72:67, а некадашњи репрезентативац Србије Владимир Штимац остварио је учинак од шест поена и девет скокова у поразу турског тима.

Силвен Ландсберг је убацио 16, а Кени Гебриел 15 поена, међутим то није довољно за тријумф против фаворизоване Валенсије. Шпански тим предводили су Вил и Мет Томас са 16, односно 13 поена, док је Дубљевић убацио 12.

У уторак су одиграни преостали мечеви групе Ц – Партизан је савладао Зенит, док је АСВЕЛ савладао Тренто.

Кошаркаши Уникса савладали су Лијетувос Ритас са 86:73 у мечу групе Д, а најефикаснији у победничком саставу био је Џамар Смит са 19 поена.

Улм после продужетака бољи од Галате, Цедевита једва са Албом. Екипа немачког Улма победила је Галатасарај после два продужетка у другом колу групе А Еврокупа.

После 40 минута игре на семафору је било 78:78, па се ушло у продужетке. Пошто после првог нисмо добили победника, уследио је други петоминутни период.

Немачки клуб успео је да сломи отпор турског представника и на крају је славио са 103:92.

Најефикаснији у победничком саставу био је Исмет Акпинар са 26 поена, а пратили су га Фоту са 19, Грин 16, односно Еванс са 11 поена.

Код Галате Најџел Хејс је постигао 26, Марко Араповић 20, док је Вебстер убацио 17 поена.

У истој групи Црвена звезда је славила на гостовању против Монака, док је Андора код куће савладала Брешу са 110:92.

Кошаркаши Цедевите победили су пред домаћом публиком Албу са 75:73 у другом колу групе Б Еврокупа.

У веома драматичној завршници клуб из Загреба успео је да се извуче, пошто је Нилс Гифи промашио шут за изједначење.

Најефикаснији у екипи Сита Алонса био је Витор Бените са 17, Џастин Кобс је убацио 15, док су по 11 имали Филип Крушлин и Аугусто Лима.

Репрезентативац Србије Стефан Пено одиграо је слабу партију, а меч је завршио са три поена, три скока, једном асистенцијом и пет изгубљених лопти.

После неочекиваног пораза од Лиможа у првом колу (-14), кошаркаши Цедевите стигли су вечерас на свом терену до прве победе у Еврокупу. Првак Хрватске славио је над Албом из Берлина резултатом 75:73. Ово је друга везана победа Цедевите над овим противником и четврта у шест одиграних сусрета у поседње четири године.

Меч је решен у последњем минуту када су домаћи били присебнији и концентрисанији, а кључан тренутак догодио се мање од пола минута пре краја. Тада је Бените пресрео један лош пас гостију. Најбољи у екипи Сита Алонса био је Џастин Кобс који је на 15 поена додао и 10 асистенција. Два поена више убацио јеВитор Бените, док је Аугусто Лима постигао 11.

У дресу Албе истакао се Рокас Гедраитис са 14 кошева, те Пејтон Сива и Мартин Хермансон са по 11.

У мечу Партизанове групе Валенсија је савладала Турк Телеком у гостима (72:67) и потврдила да је један од фаворита за саму завршницу овог такмичења. Подсетимо, ради се о тиму који је прошле сезоне играо Евролигу. Шпански тим је после првог полувремена имао седам поена заостатка, али захваљујући сјајној трећој деоници успео је да преокрене меч и све окрене на своју воденицу. У првих пет минута трећег периода домаћи су убацили само два поена. С друге стране, Валенсија је немилице решетала кош ривала и направила серију 13:2, што јој је донело кључних шест поена вишка. Ту неку разлику гости су мање више одржавали, да би на четири минута пре краја направили серију 5:0, побегли на 68:61 и дефинитивно решили утакмицу.

Најефикаснији у туском тиму били су Силвен Ландесберг са 16, Кени Габријел са 15 и Ти Џеј Кембел са 13 поена. У победничком тиму истакли су се Вил и Мет Томас са 16, односно 13 поена. Бојан Дубљевићдодао је 12.

АБА лигаши "4 од 4"! Цедевита савладала Албу у Загребу, а Морнар направио изненађење у Торину и дошао до историјске победе.

Прошле недеље 1-3, сада 4-0!

Представници АБА лиге остварили су стопроцентан учинак у мечевима 2. кола Еврокупа, мада објективно нико од њих није важио за фаворита.

Партизан је још у уторак код куће победио Зенит, Црвена звезда је у Монаку надјачала истоимени француски клуб, а бодове су такође освојили Цедевита и Морнар.

Загрепчани су успели да агресивном одбраном умире Албу и у последњим секундама сачувају два поена предности - 75:73 (22:21, 16:15, 18:14, 19:23), уз напомену да су више пута у другом полувремену, последњи пут у 32. минуту, били на "плус девет".

Витор Бените предводио их је са 17 поена, Џастин Кобс (15п, 10ас) дошао је до "дабл-дабл" учинка, а пратили су их Аугусто Лима (11п, 9ск, 3блк), Филип Крушлин (11) и Андрија Стипановић (9).

Код гостију је са 14 поена, осам скокова и пет "крађа" најбољи био Литванац Рокас Гидраитис, док повремени репрезентативац Србије Стефан Пено није имао своје вече, па је забележио три поена (шут из игре 0/6, бацања 3/4), три скока, једну асистенцију и пет изгубљених лопти.

Историјску победу, прву икада у Еврокупу, остварио је Морнар против Фиата из Торина.

Барани су гостовали екипи легендарног Лерија Брауна, који због болести није могао да води утакмицу и после серије преокрета славили резултатом 80:84 (23:23, 17:32, 22:9, 18:20).

На полувремену су имали 15 поена вишка, Торино је серијом 20:2 прешао у вођство и непуна два минута пре краја и даље био ближи победи (80:77).

Међутим, Морнар је до краја постигао седам поена, не примивши ниједан и тако шокирао публику у дворани "Палавела".

Јунаци су били Немања Врањеш и Никола Ребић који су погодили тројке у одлучујућим моментима.

Укупно гледано, МВП звање заслужио је Урош Луковић (19п, 13ск, 2блк, 5изг), Страхиња Мићовић забележио је 13 поена и шест скокова, Врањеш 12, повратник Антабија Волер 11, а Бронсон Кениг 10 поена.

Каква увертира за дуел Морнара и Партизана, у недељу од 17.00 у 3. колу АБА лиге!

РЕЗУЛТАТИ 2. КОЛА:

Група А

Улм - Галатасарај 103:92 (85:85, 78:78)
Монако - Црвена звезда 63:66
Андора - Бреша 110:91

ТАБЕЛА: Звезда 2-0, Андора 1-1, Монако 1-1, Галатасарај 1-1, Улм 1-1, Бреша 0-2.

Група Б

Тофаш - Арка Гдиња 96:79
Локомотива Кубањ - Лимож 82:64
Цедевита - Алба 75:73

ТАБЕЛА: Локомотива 2-0, Алба 1-1, Тофаш 1-1, Лимож 1-1, Цедевита 1-1, Арка 0-2.

Група Ц

Турк Телеком - Валенсија 67:72
/Ландсберг 16, Гебријел 15, Штимац 6, 9ск - В. Томас 16, М. Томас 13, Дубљевић 12/

одиграно у уторак:

Партизан - Зенит 89:82
Асвел - Тренто 75:61

ТАБЕЛА: Валенсија 2-0, Зенит 1-1, Партизан 1-1, Тренто 1-1, Асвел 1-1, Турк Телеком 0-2.

Група Д

Уникс - Ритас 86:73
Торино - Морнар 80:84

Уникаха - Франкфурт 91:64

ТАБЕЛА: Уникс 2-0, Уникаха 1-1, Ритас 1-1, Морнар 1-1, Франкфурт 1-1, Торино 0-2.

Извор: Б92/моззартспорт/мондо.рс