АБА 2: Спарси славили у Цетињу, пораз Зрињског!

Половичан учинак представника БиХ у Другој АБА лиги.

Кошарка 11.10.2018 | 09:30
Кошаркаши Спарса су у Цетињу побиједили екипу Ловћена са 74:68 у првом мечу  трећег кола регионалне АБА 2 лиге.

Ловћен - Спарс 65:74 (15:18, 18:23, 19:17, 16:16)

Спарсе су до друге овосезонске побједе предводили  Немања Протић са 28 и Драшко Албијанић са 14 поена, док је у црногорској екипи најефикаснији био Алекса Поповић који је уписао дабл-дабл, односно 20 поена и десет скокова.

Други представник БиХ у истом такмичењу Зрињски није био успјешан.

Кошаркаши Зрињског су на свом терену у Мостару изгубили од Сутјеске 82:78 послије продужетка и тако уписали и трећи пораз у исто толико мечева.

Зрињски Мостар - Сутјеска 78:82 (21:21, 17:22, 12:15, 22:13, 7:11)

Након изједначене прве четвртине гости су се почели одвајати у другој четвртини, а на одмор се отишло при резултату 43:37 за Сутјеску. Гостујући кошаркаши своју предност повећали су и у трећем периоду игре, који је завршио резултатом 58:49.

Домаћим кошаркашима вањски шут коначно се отворио у посљедњој четвртини и захваљујући двјема везаним трицама Зрињски је пет минута прије краја стигао до изједначење 60:60.

Услиједила је изједначена завршница, а када је Борис Бакић пет секунди прије краја постигао своје прве поене из игре за водство Зрињског 71:68 чинило се да је утакмица одлучена.

Међутим, Зрињски је направио прекршај, Бањалучанин Драшко Кнежевић погодио је прво слободно бацање, друго је намјерно промашио, ухватио скок у нападу и уз звук сирене погодио за 71:71 за продужетак.

У додатних пет минута домаћи кошаркаши су се испромашивали, што су искористили гости и дошли до побједе 82:78.

Никола Павлићевић с 20 поена и Борис Лаловић са 16 поена били су најучинковитији у редовима Сутјеске, док је у редовима Зрињског Марко Рамљак убацио 17, а Свен Смајлагић и Александар Тодоровић по 16 поена.

Приморска - МЗТ

Табела: Сплит 3-0, Спарс 2-1, Сутјеска 2-1, Приморска (-1) 2-0, МЗТ (-1) 2-0, Динамик 1-2, Борац 1-2, Хелиос 1-2, Ловћен 1-2, Вршац 1-2, Рогашка 1-2, Зрињски 0-3

Извор: мондо.ба