ПОР: Ново чудо из Јапана уништило Споритнг!

Некада Наката и Накамура, вечерас Накаџима! Два гола и две асистенције фантастичне “десетке”!

Фудбал 08.10.2018 | 07:45
После ремија Браге и победе Бенфике у великом дербију, Спортинг је могао да профитира и победом се прогура на треће место Примеире са само бодом мање од лидерског тандема, али је упрскао ствар…

Као и увек када треба да направи искорак, Спортинг разочара своје навијаче. Вечерас је то урадио на гостовању Портимоненсеу. Домаћи тим је на крилима феноменалног Јапанца Накаџима очитао лекцију лисабонским Лавовима и славио 4:2.

После две године, колумбијски нападач Џексон Мартинез је у званичном мечу заиграо у стартној постави. Некада један од најтраженијих нападача Европе се нашао у првој постави Портимоненсеа, али није урадио ништа и остао је у сенци незаустављивог Шође Накаџиме. Јапанац је са два гола и две асистенције уништио Спортинг и показао да је прерастао Портимоненсе.Јапанска "десетка" је вечерашњом партијом подсетила на дане славних земљака Накате и Накамуре.

После пола сата је био кључни играч у акцији и асистент Манафи за вођство домаћих. На истеку полувремена је опет био зачетник акције коју је крунисао сјајним ударцем за 2:0.

Успео је Спортинг преко Монтера да преполови дефицит у 63. минуту и кренуо је силовито ка изједначењу, али га је Накаџима потом опет дотукао сјајним ударцем.

Лавови се нису предавали и у финишу су смањили преко Коатеса. Кренули су на све или ништа у надоканди од пет минута, а онда их је опет Накаџима исекао новом асистенцијом за Карлоса у 93. минуту и коначних 4:2.

Немања Гудељ је одиграо цео меч за Спортинг, а Радосав Петровић није улазио у игру.

ПОРТУГАЛ 1 - 7. КОЛО