Скуп у Бањалуци протекао мирно

Велики скуп Правда за Давида протекао је без инцидената. Иако су режимски медији, порталоиди без адресе, аналитичари данима најављивали хаос на улицама Бањалуке, долазак навијача из Федерације и бивших бораца из тог ентитета ништа од тога се није десило. Скуп је у потпуности протекао мирно.

Република Српска 06.10.2018 | 19:36
Скуп у Бањалуци протекао мирно
Дан послије трећег великог скупа подршке групи Правда за Давида на бањалучком Тргу Крајине ништа не указује да се вече прије на том мјесту окупио огроман број људи. На Тргу нема никаквих трагова а на друштвеним мрежама су објављене фотографије на којима чланови групе након скупа чисте трг.

Скуп је прошао без било каквих инцидената а званично је према информацијама из полиције забиљежен један у вези са саобраћајем.

На друштвеним мрежама појавио се снимак Давора Драгичевића и једног возача у аутомобилу прије скупа.

Главна бањалучка улица, која је иначе често затворена када год се нешто дешава у центру, синоћ није била затворена и саобраћај је обустављен тек када више због присуства великог броја људи на улици није био могућ .

У групи Правда за Давида захваљују бројним Бањалучанима и градјанима из других градова на великој подршци. Све процјене говоре да је на трг дошао велик број људи.

Све јесте завршено у најбољем реду без било каквих инцидената али су сати прије почетка најављеног скупа протекли у великој напетости. На улицама Бањалуке, нарочито у близини републичких институција био је примјетан велик број припадника министарства унутрашњих послова. Кордон полиције раздвајао је центар града од платоа испред Радио телевизије Републике Српске на којем је једна странка имала завршни предизборни скуп. На улицама Бањалуке била су и оклопна возила министарства унутрашњих послова.



Инцидената није било али су многи који су из других градова Републике Српске кренули на скуп у Бањалуку спријечени да додју или им је отежан долазак. На друштвеним мрежама су се појавили снимци на којима полиција зауставља мотористе који су кренули на скуп и на једној пумпи их држи 40 минута.

Снимак из Новог Града свједочи да полиција није дозвољавала полазак аутобусима за Бањалуку.

Полиција је, како сазнајемо, на појединим улазима у град отежавала улазак и приватним аутомобилима. Контроле су у сваком случају биле појачане а из Министарства унутрашњих послова нису одговорили на питања зашто је градјанима Републике Српске из других градова спријечен одлазак аутобусима у Бањалуку. Наводно је градјанима на лицу мјеста речено да је то због њихове безбједности.



БН ТВ

Коментари / 18

Оставите коментар
Name

Зворник.

06.10.2018 17:43

Само у главама Режимских послушника био је замишљен инцидент. Сви који нису СНСД су достојанствени и прави честити људи. Свака част и БН телевизији на преносу,

ОДГОВОРИТЕ
Name

Ми Сами

06.10.2018 17:54

Ако је Лукац послао полицију са пускама на улицу сто је мислио да це неки навијаци русити РС,онда је он неко ко треба на психијатрију.Ако је то урадио да би спасавао функцију Додику и себи,е онда је он за затвор.Свд се могли ресити са двадесетак саобрацајаца да регулису саобрацај и помогну људима око паркирања.Али та психопата кад затвори оци види неке мацеве,пуске,нозеве ко зна ста.То је цовјек мрака.Тамо треба поставити неку нормалну особу.Особу која је свијесна времена и мјеста гдје се налази.Лукац је јос у 93-ој.

Name

Ре

06.10.2018 18:08

Пуцањ у празно И аутогол резима

Name

ре зворник

06.10.2018 18:27

У послу којим се бавим рекли би "гдје је пуно бабица килава се дјеца радјају". Савјетник од њих 17 колико их је на платном списку кабинета предсједника је катастрофално лосе савјетовао Додика, да се мозе реци "ауто-гол" у 93' код прилицно неријесеног резултата. Онолика демонстрација силе је невидјена. Несто слицно сам дозивио 1993 кад су појединци злоупотријебили 16 Краиску, а Арканови специјалци по Б. Луци хапсили по лицном находјењу. Но тад је био рат, па је све дозвољено. Бања лука је синоц показала такав људски и цивилизацијски ниво да сам просто поносан, као сто сам поносан на све снсд-ове цланове који су своме водји отказали послусност и рекли доста! Као цлан СДС-а од Преобразења господњег 1990 видим да многима долази одоздо у главу. Она сака јада од заврсног митинга говори све. Лијепо га је Вукота бесплатно савјетовао да и он отказе, сто је испостовао и Марко Павиц иако је Приједор од Давидовог трга несто удаљенији у односу на плато испред тв Бастиље. Слике Милине, Бисине и оног Дукљанина говоре све. Правда за Давида!

Name

Деки

06.10.2018 17:45

Поштовање породици. Разумијем их што су из личног бола овај масовни отпор приближили изборном циклису...разумијем их јер је власт могла поштеном истрагом одавно допринијети да протести престану. До Додика је било, не до Драгичевића.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Врло јасно

06.10.2018 18:08

Њега могу подрзати И ванземаљци сто нормалном цовјеку није разлог да не разумије бол породице Нити да буде свјестан да дрзаву у којој овакав догадјај затаскава систем, нико не зели.

Name

ПРАВДА

06.10.2018 17:55

Идемо срцем за истину и правду,за нашег Давида и сву другу дјецу.Највећи поздрав за нашу БН телевизију,Давидову породицу и све људе који ово подржавају.Сви смо ми ДАВИД!ПРАВДА ЗА ДАВИДА И СВУ НАШУ ДЈЕЦУ!ИДЕМО ДО КРАЈА!!!

ОДГОВОРИТЕ
Name

Петар П.

06.10.2018 18:45

Па полиција је у цивилу са беџевима обезбјеђивала скуп, и спречавала евентуалне нежељене инциденте. Зар мислите да је полиција препустила случају.

ОДГОВОРИТЕ
Name

ре

06.10.2018 19:25

а чему је служила онолика сила, специјала, фантомке, борбена возила, само ме подсјећа на ратно стање, треба бранити дупета баје и бисерке,то је суштина, а народ се не боји ове силе, доле багра која застрашује народ!!!!

Name

борац

06.10.2018 19:26

Па тако би и требало и да буду праведни и професионални с не да раде по страначком систему

Name

Достојанство изнад свега

06.10.2018 19:39

Не сумњам да није било полиције у цивилу, али народ је дошао са свих страна, отвореног срца, на Даворов и Сузанин искрен позив. Људи схватају да је у питању валика трагефија, свако нормалан, може само саосјецати. Таман и да су досли одредјени инцидентни појединци, било им је јасно да су прах у оној величанственој скупини од преко 40.000 људи, који никад није и сигурно неће скупити, ни више странака скупа. Народ је у овом случају свјестан истине и искрених намјера, а што се политике тиче, ту нема искрености, ту су углавном интереси појединаца, лажна обећања и вишеструке обмане,...,што је вријеме и доказало.

Name

Ре

06.10.2018 20:48

И у оклопним возилима су били у цивилу...еее несретнице јадни.

Name

Мики

06.10.2018 23:05

Хвала дивној жени која је стала уз породицу Драгићевић и све нас

ОДГОВОРИТЕ
Name

Аyа

07.10.2018 00:47

Џаба им је била представа са оклопним возилима,парадирањем...Видјело се ко су људи,а ко не. То довољно говори да институције несто кријиу,а да су људи досли цистог срца зељни истине и правде. РС није демократска вец приватна република. То це назалост показати избори.Јер видјели смо синоц ста народ мислли,али такодје на ста су спремни.Ово су били избори прије избора.Сваком нормалном је јасно ста народ мисли. А ста це нам приказати,драги народе ?

ОДГОВОРИТЕ
Name

Владимир

07.10.2018 06:06

Ово из ПРАВДА ЗА ДАВИДА мјесецима пријете и говоре како избора неце бити.... Зар и то није стварање притиск?

ОДГОВОРИТЕ
Name

ја

07.10.2018 11:29

Да се народ не боји задњици било би инцидената. Није народу ни до чега.

ОДГОВОРИТЕ
Name

УХ,УХ

07.10.2018 11:37

Ух,хвата ме језа кад помислим, колико би људи било на тргу у Бања Луци, да су стигли сви који су зелели да додју.А ови у униформама,зао ми је и њих. Они би ипак да зараде оно своје парце хлеба, сто би се рекло, са седам кора. Да ли це несто бити другације од сутра,кад се преброје гласови? Да ли це се добити одговори на нека питања.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Истина

07.10.2018 12:47

ХВАЛА ДАЦО, на Великом срцу, искреној и несебичној борби!!!

ОДГОВОРИТЕ