Јокићевих 20 поена за нову победу Денвера над Леброном.  Кошаркаши Денвер Нагетса победили су са 113:111 Лос Анђелес Лејкерсе у припремном мечу НБА лиге.  Денвер и у другом припремном мечу бољи од Лос Анђелес Лејкерса.

Кошарка 01.10.2018 | 13:15
Нагетси су тиме остварили другу победу у јако кратком интервалу над Лејкерсима и показали да су озбиљна конкуренција на Западу следеће сезоне.

Српски кошаркаш Никола Јокић истакао се са 20 поена, шест скокова и четири асистенције и био је један од кључних фактора победе своје екипе.

Одличан је био и Мејсон Пламли са 23 поена, док је 15 убацио млади Малик Бизли.

Код "Језерџија" видели смо само 15 минута на терену Леброна Џејмса, који је за то време постигао 13 поена. Цела прва петорка Лејкерса била је отприлике подједнака – Меги је имао 15, Рондо 11, а Харт 14 поена, док је Инграм подбацио са само четири.

Лејкерси су имали последњи напад на утакмици, којим су могли до победе или продужетка, али су прекомпликовали и нису успели ни да избаце лопту ка кошу на време.

Кошаркаши Денвера уписали су нову победу против Лејкерса током припрема за нову сезону у НБА лиги.

У ноћи између уторка и среде Нагитси су у Стејлпс центру у Лос Анђелесу славили резултатом 113:111.

Никола Јокић опет је био један од најбољих играча Денвера.

Уписао је 20 поена (шут за два 5/8, шут за три 2/2), имао је шест скокова и четири асистенције, за 22 минута проведена на терену.

Ефикаснији од њега био је само Мејсон Пламли, који је меч завршио са 23 поготка, без промашаја из игре - 11/11.

На другој страни Лејкерси, који су у првом мечу поражени од Денвера (124:107), били су жилав противник, који је имао и 18 поена предности у трећој четвртини, али су Нагитси успели да надокнаде тај "минус".

Џавал Мекги био је најзапаженији са 15 погодака, осам скокова и чак пет блокада, Џош Харт 14, док је Леброн Џејмс постигао 13 поена, уз по три скока и асистенције и две украдене лопте за 14 минута у игри.

Кливленд је изненадио Селтиксе и славио у Бостону резултатом 102:95. Најефикаснији код гостију био је Кевин Лав са 17 поена, 15 је додао руки екипе Колин Секстон, док су по 12 имали Кларксон и Нваба.

У Бостону сви су играли са лимитираном минутажом, по око 15 минута, а нико сем Џејлена Брауна (10п) није имао двоцифрен учинак. Најефикаснији био је резервиста Маркус Смарт са 15.

Шарлот Хорнетси наставили су са добрим играма у припремној фази и сада су победили и Мајами 122:113. Кемба Вокер је имао једну мању ол-араунд партију са 18 поена, шест скокова и пет асистенција.

Коди Зелер додао је 15, Били Ернангомес 16, а руки Мајлс Бриџис 14 поена. У Мајамију су се истакли Кели Олиник са 18 и Хасан Вајтсајд са 14 поена, док су Горан Драгић и Рони Мекгрудер убацили по 12.

Хјустон је био у бедљив против Мемфиса са 131:115, а до победе Тексане је водио динамични дуо Крис Пол-Џејмс Харден.

Пол је постигао 22 поена уз девет асистенција, док је Харден придодао кош и три асистенције мање. Мајк Конли, који је већину прошле сезоне пропустио због повреде, имао је 16 поена код поражених, руки Џерен Џексон додао је поен мање.

Јута је савладала Торонто 105:90 на "крилима" Џоа Инглса који је убацио 24 поена. Добри су били и Рики Рубио са 15, Донован Мичел са 12 и Руди Гобер са 13 поена, који је имао и двоцифрен број скокова.

Поражене Репторсе предводиле су добре партије Јонаса Валанчунаса и Каваја Ленарда. Литванац је имао 18 поена и девет скокова, док је бивши ас Сан Антонија додао 17 поена.

Извор: Б92/мондо.рс