АБА: Апић доминирао, распуцани ФМП побиједио Задар!

Кошаркаши ФМП-а победили су Задар на домаћем терену резултатом 99:86 (17:22, 26:24, 30:22, 26:18) у првом колу АБА лиге.  Апић начео, Бурсаћ довршио Задар у Железнику.  Центар "пантера" убацио 29 поена, а допринос победи дали су и новајлија Матиц Ребец и крилни центар Александар Бурсаћ.

Кошарка 01.10.2018 | 20:20
ФМП је лоше отворио меч, али је полако, миц по миц, побољшавао игру и шут и на крају успео тотално да "сломи" Задране.

"Пантери" су били шутерски јако расположени и другом полувремену меча, поготово у четвртој деоници када су погодили велики број шутева у завршници и мирно решили меч.

У првом полувремену апсолутно је доминирао Драган Апић који је меч завршио са 29 поена.

Задар је имао своје шансе у 4/4, али када је у поентерску серију ушао Бурсаћ ФМП је отишао на двоцифрену разлику и повратка у меч за госте није било.

Поред Апића, код домаћина истакли су се и ново појачање Матиц Ребец са 18 поена и шест асистенција, поменути Александар Бурсаћ са истим бројем поена као Словенац (4/7 за три) и бивши плејмејкер Партизана Стефан Пот, који је имао дабл-дабл са 13 поена и десет скокова, али и ужасан проценат шута (2/13).

Код Задрана бољи од осталих били су Лука Божић и Домагој Вуковић који су убацили по 22 поена. Обојица су такође доминирали у скоку, Божић је имао чак 16, док је Вуковић додао 11 ухваћених лопти.

Тим из Железника у наредном колу гостује Мега Бемаксу, док хрватски представник дочекује Цедевиту.

Сви тимови из Србије победили су у првом колу АБА лиге, а тријумф ФМП-а у понедељак је означио и максималних 3:0 за представнике наше земље у дуелима против хрватских екипа.

Звезда је у петак тријумфовала против Цибоне, Партизан је дан касније савладао Цедевиту у Загребу, а "пантери" су вечерас на челу са сјајним центром Драганом Апићем (29 поена) такође ушли успешно у нову сезону.

ФМП - Задар 99:86 (17:22, 26:24, 30:22, 26:18)

Иако су гости из Далмације боље почели и углавном имали предност до средине треће деонице (највише пет поена), домаћин је у Железнику на време нашао начин да преузме иницијативу, па вођство.

Апић је до полувремена убацио чак 25 поена и изнудио осам прекршаја (13/13 са "црте") а у наставку је добио важну помоћ новајлије, словеначког плејмејкера Матица Ребеца. Освајач злата на Еуробаскету у Турској је у другом делу постигао 14 поена и допринео да "пантери" уведу меч у мирну завршницу.

Упорни Задар се није предавао, али је морао да се помири са поразом после сјајне секвенцеАлександра Бурсаћа, крилног центра "пантера" који је у последња три минута "везао" 11 поена. Важним продором је донео ФМП-у "плус 5" (88:83), а потом је из левог корнера убацио три узастопне тројке и потврдио победу екипе Владимира Јовановића.

Апић је завршио меч са 29 поена, Бурсаћ са 18, колико је постигао и Ребец, уз шест асистенција. Запажен је био и први плејмејкер домаћих Стефан Пот, са "дабл-дабл" учинком од 13 поена и 10 скокова, иако га није служио шут (2/13 из игре).

Драган Апић је завршио меч са индексом корисности 40!

Са друге стране, Задране су предводили Домагој Вуковић и Лука Божић са по 22 поена. Већ у следећем колу њихов саиграч биће и познати амерички кошаркаш Глен "Биг Бејби" Дејвис.

ФМП: Ребец 18 (6 ас), Рит 5, Јеремић 6, Момиров, Апић 29 (5 ск, индекс 40), Пот 13 (2/7 за три, 7 ск, 10 ас, 4 укр), Стојачић, Бурсаћ 18, Радовановић 8, Шешлија, Николић, Ђорђевић 2.

ЗАДАР: Грент 9, Башић 6, Марић 8, Крајина 10, Вуковић 22 (11 ск), Брзоја 9, Шпрља, Томас, Божић 22 (16 ск), Планинић.