ПЛ БиХ: Ханџић одговорио Зрињском, Сарајево на врху!

Бордо тим је на Кошеву савладао "жилаву" екипу Радника у мечу дванаестог кола Премијер лиге БиХ.

Фудбал 30.09.2018 | 00:22
Сарајије су вечерас везале четврту узастопну побједу у Премијер лиги.

Меч је почео одлично за домаћине након што је Крсте Велкоски погодио за вођство, али је Глишић ухватио одбрану Сарајева на спавању и поравнао резултат.

Ипак, у наставку Хусреф Мусемић је са клупе подигао Хариса Ханџића који је свом шефу на указано повјерење захвалио поготком вриједним три бода.

САРАЈЕВО - РАДНИК 2:1 (1:1)

Голман гостију је први пут морао да интервенише у 9. минту након ударца Хаџића, а већ у наредном нападу Татар је убацио са десне стране, а на правом мјесту се нашао Крсте Велкоски и погодио за 1:0. Наставак првог дијела није донио узбуђења све до 32. минута када је Ђелмић одлично пробио по десној страни и упослио Глишића који је поравнао резултат.

Друго полувријеме није донијело бољи фудбал, али су домаћини ипак успјели пробити бункер гостију у 76. минуту када је Ханџић погодио главом и поставио коначних 2:1.

Сарајево је са вечерашњом побједом престигло Зрињски на лидерској позицији и у односу на Мостарце има два бода више, док је Радник остао на седмом мјесту.