ПЛ БиХ: Шампион, Зрињски, поново на вху!

Побједом над Слободом фудбалери Зрињског преузели чело табеле, најмање на неколико часова, док Сарајево не заврши свој меч са Радником. Крупа демолирана у Зеници.

Фудбал 29.09.2018 | 18:45
Актуелни шампион вратио се на врх табеле. Зрињски је у суботу на стадиону “Под Бијелим бријегом” савладао Слободу 2:0 и тако бар на кратко преузео челну позицију.

Држала се екипа из Тузле, али су је грешке и недостатак концентрације у финишу првог, а затим и другог полувремена скупо коштали.

Тодоровић је у судијској надокнади првог дијела искористио грешку одбране гостију и довео “племиће у вођство”.

Зрињски је доминирао у наставку, а питање побједника дефинитивно је ријешио Билбија поготком у 82. минуту.

Екипа Блажа Слишковића са 25 бодова сада је испред Сарајева, које ће од 20 часова дочекати Радник.

Крупа је дефинитивно у кризи. Екипа Бранислава Крунића у суботу је доживјела пораз 3:1 од Челика у Зеници и тако наставила црну серију.

У посљедњих шест мечева Крупа је освојила само два бода и сада је десета на табели, односно прва изнад “црте”.

Зеничане је у вођство довео Беваб у 15. минуту, а онда у наставку у размаку од само десет минута од 53. до 63. Дилавер је постигао два гола за 3:0. Почасни гол за Крупу дјело је Миловановића.

У очајној форми је и Звијезда 09 која је уписала и седми пораз у сезони.

Младост Добој Какањ је однијела сва три бода из Угљевика побједом 2:0, захваљујући головима Боје и Гузине у првих 45 минута.