СП: "Орлови" против олимпијског шампиона у 1/2-финалу!
Класик у полуфиналу СП – Србија иде на Бразил! Познати су парови полуфинала Светског првенства у одбојци, а репрезентација Србије одмериће снаге са Бразилом у Торину. Пољска освајањем првог сета у мечу против Италије отклонила све дилеме у погледу коначног пласмана у групи Ј "Топ 6" фазе Светског првенства. Србија – Бразил за финале! Биће лудо…
Остали спортови 28.09.2018 | 23:17
Ово је била пирова победа Италије која је и поред тријумфа остала без полуфинала Светског првенства, док је Пољска прошла као прва у групи испред Србије и Италије.
Пољској је био довољан и један сет да би оверила пласман међу четири најбоље селекције и то су Пољаци успели да "чекирају" већ у првом сету који су доминантно добили са 25:14.
Италија је након тога узвратила са 25:21, Пољаци су повели са 2-1 након трећег сета и 25:18, да би "Азури" са 25:17 изборили пети сет.
Пољаци су били ближи победи у одлучујућем сету јер су водили 8:6, али је онда на сервис дошао Данијеле Маруоти који је уписао један ас и још три добра сервиса за преокрет 10:8 који је Италијанима касније донео 15:11 и победу.
Најефикаснији је код победника био Иван Зајцев са 16 поена, Османи Хуанторена је имао 11, а Давиде Канделаро 10. На другој страни је Матеуш Бјенијек имао 12, а Јакуб Кошановски девет.
Полуфинала се играју у суботу поподне. Прво играју Србија и Бразил од 17 часова, док од 21 и 15 играју САД и Пољска.
Бразил је у првом мечу у петка победио Сједињене Америчке Државе, у једном "пријатељском" мечу, чиме је обезбедио прво место у својој групи.
Србија је још раније обезбедила ушешће у полуфиналу, а чекало се да Пољска и Италија одиграју свој меч како би били познати парови и сви полуфиналисти.
Пољској је за пролаз било потребно 60 поена, или само један освојен сет, а до тог учинка су дошли већ у првој деоници меча против Италијана. Освојили су тај део игре са убедљивих 25:14 и пласирали се у полуфинале, а уједно због боље сет количника од "Орлова" обезбедили прво место у групи.
То значи да ће, према правилу укрштања, Пољска у полуфиналу играти са САД, док ће се српска "плава чета" састати са Бразилом.
Меч "Орлова" и "Селесаа" је на програму у суботу од 17.00, док се други полуфинални пар игра истог дана од 20.30. Финале и меч за треће место играју се у недељу, у истим терминима.
Статистика и традиција кажу да српским одбојкашима јужноамеричке колеге не леже, а у последњих десет званичних мечева Србија има само три тријумфа. Последњи је био 2016. и вероватно је један од "најслађих", јер је тада Србија декласирала Бразилце са 3-0 и освојила Светску лигу.
"Селесао" је забележио победе у последња три меча, а Србија је успела да освоји само један сет у тим дуелима. Последњи пораз доживели смо на финалном турниру Лиге нација, максималним резултатом.
Бразил - Србија, Пољска - САД!
То су парови полуфинала Светског шампионата за одбојкаше, чија се завршница одржава у Торину.
"Орлови" ће за пролаз у финале и сигурну медаљу играти у суботу од 17 часова, против првопласираног из групе И. Бразилци су у последња два меча савладали Русију 3:2 и САД 3:0, из чега се види да ће бити изузетно тежак ривал.
Они су актуелни олимпијски шампиони из Рио де Жанеира 2016. и вицешампиони света из Пољске 2014.
Репрезентација Пољске у четвртак је максималним резултатом савладала Србију, док је у петак отклонила све дилеме већ после првог сета, у коме је добила Италију са убедљивих 25:14.
То је значило да би чак и у случају пораза од 1:3 имала бољи сет количник (4:3) од Атанасијевића и другова, који су "Топ 6" фазу завршили са скором 1-1 и сет-количником 3:3.
Светско првенство у Италији и Бугарској:
субота:
17.00 Србија – Бразил
20.30 Пољска – САД
недеља:
17.00 Меч за треће место
20.30 Финале
Извор: Б92/мондо.рс
Коментари / 0
Оставите коментар