Вукота зна ко је и ко су му преци
Госпођа Цвијановић је слика и прилика система који морамо промијенити. У том систему не постаје се успјешан радом, повјерењем грађана, него искључиво партијском књижицом. Жељка Цвијановић би вјеровато и данас била асистент у Мисији Европске уније у БиХ да је Милорад Додик 2006. није поставио за своју савјетницу, а потом за шефицу кабинета, министарку и премијерку. Па, и поред толике подршке, никада није успјела да прође тест народа на изборима. Најдаље је дошла 2014. када је поражена од Младена Иванића. Сада срља у још један пораз, овај пут од Вукоте Говедарице, саопштено је из Српске демократске странке.
Република Српска 28.09.2018 | 17:20
"Будући да кандидаткиња за предсједницу Републике Српске очигледно не може да води кампању без помињања Вукоте Говедарице, посљедњи пут је подсјећамо на то ко је она, шта је она и како је постала то што јесте", каже се у саопштењу.
Наводи се да је Цвијановићева слика и прилика система који треба промијенити.
"У том систему не постаје се успјешан радом, повјерењем грађана, него искључиво партијском књижицом. Жељка Цвијановић би вјеровато и данас била асистент у Мисији Европске уније у БиХ да је Милорад Додик 2006. није поставио за своју савјетницу, а потом за шефицу кабинета, министарку и премијерку. Па, и поред толике подршке, никада није успјела да прође тест народа на изборима. Најдаље је дошла 2014. када је поражена од Младена Иванића. Сада срља у још један пораз, овај пут од Вукоте Говедарице", каже се у саопштењу.
Наглашавају да Жељка Цвијановић нема свој став о било којој важној теми.
"А и када покуша да га заузме, то звучи као ономад кад нам је рекла да је струја 113 одсто јефтинија код нас него код комшија или када се сложи с урнебесном констатацијом да је власт продужила животни вијек становника са 68 на 72 године", стоји у саопштењу СДС-а.
Додаје се да Жељка Цвијановић нема ни властиту предизборну кампању.
"Иако је већ шест година премијерка, нема храбрости да гласачима сама погледа у очи, па се на билбордима крије иза Милорада Додика", констатују у СДС-у и наводе да је Вукота Говедарица све супротно од ње.
"Он се не боји избора, на њима свијетлог образа учествује од 2004. и сваки пут добија повјерење грађана", хвале се у СДС-у.
"Вукоти Говедарици у политици нико ништа није поклонио, већ странку преузима вољом страначких колега, у једном од најтежих тренутака за Српску демократску странку. Говедарица не иде у политику да би се обогатио и спреман је да поднесе оставку било када ако свој иметак не буде могао оправдати легалним приходима, док истовремено Цвијановићева и њене колеге не дозвољавају усвајање закона о испитивању поријекла имовине", стоји у саопштењу.
Такође, саопштавају да Вукота Говедарица зна ко су му преци и да је од њих научио да увијек буде на правој страни.
"Говедарица се не крије иза Милорада Додика док вријеђа новинаре, пријети грађанима, од родитеља убијеног младића прави рушитеље Републике Српске, а од цивилног друштва народне непријатеље. То ради политичарка која би да води Републику Српску. И управо због тога никад и неће", констатују у СДС-у.
БН ТВ

У Модрану код Дервенте ипак обиљежена годишњица формирања бригаде ХВО, српски борци у знак протеста прошли поред гробља (ВИДЕО)
21.03.2026 | 11:33