Бенфика испратила ИКОНУ у пензију!
Обригадо, цапитãо! Легендарни дефанзивац Бенфике одлучио је да се повуче из фудбала услед проблема с повредама, иако је потписао једногодишњи уговор са клубом у ком је провео 15 година!
Фудбал 27.09.2018 | 23:45
Легендарни капитен лисабонских "орлова", бразилски штопер Луизао (37), одлучио је изненада да се пензионише упркос томе што је недавно потписао једногодишњи уговор с Бенфиком, али су повреде биле јаче од њега у овом стадијуму каријере.
Бенфика му је на "Да Лужу" уприличила угодан "испраћај" у пензију уз присуство саиграча, породице и стручног штаба, не и навијача, вероватно по његовој жељи.
На источној трибини велеленог стадиона у Лисабону била је истакнута и велика застава његовог дреса с бројем "4" који је у овом клубу носио од 2003. године када је стигао из Крузеира (играо само још за бразилски Жувентус).
Пуних 15 година је био члан овог клуба и за њега наступио на 538 мечева (47 голова), а радовао се освајању чак 20 трофеја!
Луизао ове сезоне није одиграо нити један меч за Бенфику, и из сезоне у сезону га је на терену било све мање, а у обраћању је истакао да више не може да помогне клубу на терену, као и да не помишља да буде тренер.
Бразилац је најтрофејнији играч у историји Бенфике, најдуже је био капитен, одиграо је највише међународних утакмица, а други је по укупном броју одиграних мечева за Бенфику.
Током ових година у "срцу одбране" играо је Давидом Луизом, Езекјелом Гарајом, Виктором Линделефом и другима... Имао је много понуда да напусти Лисабон, али је одлучио да у њему заврши каријеру.
Тако је и било!
Извор: мондо.рс

Коментари / 0
Оставите коментар