Додик се поново игра с народом

Предсједник Републике Српске Милорад Додик изјавио је данас да, ако буде изабран за члана Предсједништва БиХ, а касније одлучи да пређе на неку другу функцију, актуелни члан колективног шефа државе Младен Иванић, који је такође кандидат за још један мандат у том тијелу, не би могао аутоматски да га замијени на тој позицији.

Република Српска 26.09.2018 | 12:52
Додик се поново игра с народом
Избори на свим нивоима у БиХ биће одржани 7. октобра, а Додик каже да ако буде изабран на ту функцију неће се играти изборном вољом народа и сигурно неће напустити чланство у Предсједништву да би, на примјер, поново био премијер РС о чему се у Бањалуци спекулише.

За Прву тв, Додик је објаснио да чак и ако би мјесто српског члана у Предсједништву БиХ из неког разлога остало упражњено, на ту позицију би био изабран неко из реда посланика владајуће колаиције.

"Постоји могућност да (на ту позицију дође) само неко од изабраних посланика за којег би се одлучили Срби у парламенту... Али само искључиво Срби. Иванић, пошто губи ове изборе неће бити посланик и неће имати ту прилику, јер би то могао бити само неко од посланика", навео је Додик.

Истакавши да је ријеч о далекој могућности која се ни не разматра Додик истиче да се неће играти вољом народа за коју, како каже, вјерује да је на страни владајуће коалиције.

Неће се, напомиње, селити у Сарајево ако буде изабран на нову функцију у Предсједништву БиХ и остаће ту гдје јесте јер, како каже, одлуке могу да се доносе и на даљину.

Неће, казао ићи да живи у "блискоисточно Сарајево", пошто, објашњава, у Републици Српској Сарајево дијеле на источно и "блискоисточно", што је, прецизира, ово потоње у Федерацији БиХ, гдје су и све државне институције.

Додик је поново оптужио Амбасаду САД и Велике Британије да пријете људима са његове листе да ће их, ако гласају за њега, процесуирати за неке злочине.

"Та прича америчког предсједника да се САД не мијешају није тачна јер се Америка на све могуће начине, заједно са Британијом, мијеша у све послове у БиХ, па и у РС", казао је Додик.

Већ 20 година се, каже, мијешају у све сегменте друштва.

Траже, истиче, доношење одређених одлука које не одговарају Републици Српској, представљајући их као наводни услов за европске интеграције, па их, уз то, још подржи и високи представник у БиХ.

Извор: Тањуг

Коментари / 51

Оставите коментар
Name

градјани

26.09.2018 10:56

Ако си заврсио,повуци воду.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Реално

26.09.2018 11:15

Не лази милокраде 20 г су те дрзали странци досо ти је крај власти ти си сигурни поразени издајник све це ти странци наплатити ако несто остане од твог мафијаског капитала.

Name

075

26.09.2018 11:55

Милорад је од ентитета Република Српска направио економску развалину. У недостатку правих економско политичких тема, остаје му само да лупа глупости!

Name

бн-бл

26.09.2018 12:54

Угледао се миле на мила (дјукановица) ротирају функције како њима одговара само да су на власти јер изгубе ли политицки имунитет обојицу цека робија кад им је заједницка работа(сверц цигара ипљацка свог народа) засто се неби копирали и у политици

Name

Дада

26.09.2018 18:24

Како си дошао тако ћеш и да одеш.

Name

БИЛЕЋА

26.09.2018 10:58

Ето ДУНЂЕРА са коњима

ОДГОВОРИТЕ
Name

ПРАВДА

26.09.2018 12:01

ТИ СИБЈЕДАН ОД ТИХ КОЊА. ДУНДЈЕР СЕ МАКАР БОРИ ПРОТИВ ЗЛОЦИНАЦА.

Name

Стрицици

26.09.2018 10:58

Довидјења милораде писем малим словом јер незаслузујес ниста висе код овог народа.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Рудоња Лазе Народ

26.09.2018 11:01

Гласајте за додика а он це мандат препустити оном фрфрљавом стевандицу.И онда бас је воља Народа.

ОДГОВОРИТЕ
Name

123

26.09.2018 11:15

Засто Додик није волио,и Борио се за РС,за вријеме рата,вец дезертирао,и сверцовао,и такав цовјек предсједник те РС,њен непријатељ у рату,сад предсједник,уз то и Хрват,само нас Бог цува,Срби,па опет за Хрвате гласајте,јадни смо ми,дали би у Хрватској тако несто могло да се деси,ни слова нам не дају да писемо,цирилицу,а ми бирамо Хрвата и Хрватицу Зељку,

Name

075

26.09.2018 11:56

Нека миљеник србијанских медија објасни зашто су скоро све фирме из Србије своја сједишта из Републике Српске пребацили у Федерацију БиХ!

Name

Ја

26.09.2018 12:09

Рудоња је протјерао више срба од Туђмана.

Name

апел

26.09.2018 11:01

СзП би требао много висе пазње да посвети регуларности избора јер су Додик и екипа веома јаки, како у криминалним радњама тако и у изборним триковима..

ОДГОВОРИТЕ
Name

Ре

26.09.2018 11:25

Дзаба апелујес,боли њих уво за изборе вец 12 год

Name

ре

26.09.2018 12:33

Па они и желе да изгубе изборе

Name

Ма какве злочине

26.09.2018 11:01

Доставиће они доказе за криминал тужилаштву БиХ које би онда морало да отвори истрагу за Додикове сљедбенике. Можете мислити шта су стране обавјештајне службе прикупиле а није им било тешко. Нпр за људе попут Николе Шпирића итд. Какве злочине па ти са Додикових страначких листа нису видјели ратишта даље од Бања Луке у којој наравно није било рата

ОДГОВОРИТЕ
Name

075

26.09.2018 11:11

@Ма какве злочине "Тужилаштава", "судови", "полиције", "ЦИК" етц. све је то иста "криминална хоботница" и на државном и на ентитетским нивоима!!

Name

Симо

26.09.2018 11:03

Готов је РУДОЊА.

ОДГОВОРИТЕ
Name

срби

26.09.2018 11:04

Сигуран је да губи па се правда . СВИ НА ИЗБОРЕ ЗА НАШЕГ МЛАДЕНА И ВУКОТУ ДА НАМ СВАНЕ И ДА НАС ПРЕДСТАВЉАЈУ ПАМЕТНИ, ЧЕСТИТИ И ПОШТЕНИ СРБИ КАКАВ ЈЕ И НАШ НАРОД. СВИ НА ИЗБОРЕ ДА ГА СКИНЕМО СА ГРБАЧЕ И СПАСИМО САВ СРПСКИ НАРОД. ПОБЈЕДА 7.10 ЗА МЛАДЕНА И ВУКОТУ!!!!!!!!

ОДГОВОРИТЕ
Name

Драза

26.09.2018 11:05

Па Америка и Британија је тебе довела на власт, на својим тенковима, а и задњих 20 година си ти на власти ако си заборавио и самим тим ти кажеш да се онда теби мјешају а не неком другом! Доста је тебе зликовче, дезертеру и лопино и народ је то схватио зато ћеш у затвор па си се препао и покушаваш на све начине нешто да извучеш! СвиЋе усташо!

ОДГОВОРИТЕ
Name

ре дража

26.09.2018 12:34

Свануло је још јутрос. Можеш се ићи умити

Name

јој...

26.09.2018 11:08

Милораде, како ли цес зивјети послије 7. октобра. Ни аута, ни хеликоптета, ни заститара, а толико је кандидата да те пљуну и ударе самар.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Не

26.09.2018 11:32

брини за њега, он је одрадио. Свега има наставља даље да окреце. А гдје си ти у овој игри ???

Name

Ре

26.09.2018 11:37

Има много дестинација на којима ће да ужива,вила на Дедињу,станови и локали у Београду на води,викендице и куће на многим релацијама поред свих мора,куће и станови у Русији итд.

Name

узалуд труд...

26.09.2018 11:51

заборави...

Name

Б

26.09.2018 11:56

Ма нема ста, неце имати крува јести послије избора. Глупог народа мајко мила.

Name

ЈА

26.09.2018 11:08

ЗА КОГА ОНДА ЦРВЕНИ ГЛАСАЈУ, ПРЕВАРАНТА ВЛАСТИТОГ НАРОДА, НЕОДГОВОРНОГ ПОЛИТИЧАРА КОЈИ МИСЛИ САМО НА СВОЈУ Г***ЦУ ИЛИ ЧОВЈЕКА КОЈИ СЕ БОЈИ ЈЕР ЗНА ДА НИЈЕ ЗА ТУ ФУНКЦИЈУ. МИСЛИМ СВЕ ЗАЈЕДНО. ЗА МЛАДЕНА И ВУКОТУ 7.10. ДА НАМ СВАНЕ.

ОДГОВОРИТЕ
Name

У

26.09.2018 11:37

Милораде крај је и теби и луки, здравству,нотесу ТЕГЛТИЈА, можда избори почињу после избора. када ти дође ДУНЂЕР И ПИЈАНОГ АЛЕКСИЋА ДОВЕЗЕ НА КОЊУ ДА ТИ ПРЕДА НОВАЦ ОД ГРАНИЧНИХ ПРЕЛАЗА. УДБАШ РАДОВАН ВУКОВИЋ НЕСМИЈЕ ДУНЂЕРУ ПИСНУТИ И ЊГА ЋЕ ЈАХАТИ.

Name

ТОП1982

26.09.2018 11:17

Ја за ово знам годину дана! Стевандић ће бити умјесто Додика ако Додик победи. Није фора,а има и логике. Како човјек да полаже заклетву држави коју не признаје? Додик ће бити опет кажем ако победи,нови мандатар за састав владе. Само ће замјенити мјеста са Жељком,а ДНС оде у опозицију.

ОДГОВОРИТЕ
Name

7.10

26.09.2018 11:17

ЗА МЛАДЕНА И ВУКОТУ!

ОДГОВОРИТЕ
Name

Цето4

26.09.2018 11:17

Довидења сировино неотесана,досо даво по своје да наплати.Цорка после избора.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Сара

26.09.2018 11:23

Збогом Милокраде.... Посљедњи круг у Монци

ОДГОВОРИТЕ
Name

Блиц

26.09.2018 12:07

Ма људи он сигурно поједјује. Погледајте само посјеценост трибина СНСДа,буде висе људи него цитав СЗП заједно сто има. Знаци поново немате сансе, али висе среце други пут.

Name

Ос

26.09.2018 13:07

Ти што долазе на скупове снсд је 10%гласача из тих мјеста и то је све што ће добити гласова ,а не рачунам оне које довозе ауробусима а то опозија не ради.90% народа не иде на митинге а то су набитнији гласови

Name

Грађанин

26.09.2018 11:30

Глас за Додика глас за Стевандића. Размисли народе за кога гласаш?!

ОДГОВОРИТЕ
Name

карика

26.09.2018 11:31

Професор против Рудоње. Ум царује снага кладе ваља.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Патриота

26.09.2018 11:32

Готов је. Види му се страх у очима. Морат ће одговирити за мнига злодјела. Невуђена битанга.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Додик или Иванић?

26.09.2018 11:34

Да ли је Додик или Иванић пословни човјек који зна шта је вриједно? Код од њих двојице подржава разне стартуп пројекте. Добар примјер је регионални портал за изнајмљивање станова путем интернета хттпс://www.мојстан.орг можемо сами да просудимо на основу досадашњег политичког рада.

ОДГОВОРИТЕ
Name

попара

26.09.2018 11:37

Благо народу који нема њега за предсједника,такво клепетало.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Ооо

26.09.2018 11:44

Не смије Додик ици горе, био би мањи од макова зрна. Не мозес се горе пустати језицина, а да се дипломатски не ради

ОДГОВОРИТЕ
Name

xаxxаxаxаxxаx

26.09.2018 11:45

ВИЂАЈ НАРОДЕ БАЈЕ У КАНЦЕЛАРИЈИ хттпс://имгур.цом/а/9xиЛол9 xаxаxxаxаxаxxаxа

ОДГОВОРИТЕ
Name

Јово

26.09.2018 11:49

Замислите рецимо оног прасца Стевандица на мјесту цлана предсједниства. Оде мој глас Иваницу!

ОДГОВОРИТЕ
Name

007

26.09.2018 11:57

Једини паметан и коректан цовјек је Зељко Комсиц а све остало су националисти и смеце.Бране неке интересе тј свој КОНТО и фамелију а народ тко је.е!Паметни интелектуалци одосе из овога пакла.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Само бојкот помаже

26.09.2018 12:00

Додику опозиција не може ништа али бојкот од сттане гласача би показао шта гласачи односно грађани мисле о Додику и његовом диктаторском режиму.Неизласком на изборе показаћемо и медјунаорндој заједници да Република Српска није исто што и Милорад Додик.Изласком на изборе само дајемо легитимитет Додику да влада још 4 године.Резултат избора је унапријед познат.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Ре

26.09.2018 13:08

Одлицно! Само ти и теби слицни немојте изаци и гласати за Додика и он је готов! Сав остали, нормалан народ треба да изадје и гласа по својој савјести!

Name

Паја

26.09.2018 12:10

Па како сад Америка неваља а у кампањи се слика са АМЕРОМ ОНИМ ЦЕЛОМ и казе америка уз нас ДАЈ ЦОВЈЕЦЕ НЕСЕРИ ВИСЕ СТА Г..НА ЈЕДЕС

ОДГОВОРИТЕ
Name

Миxлеx

26.09.2018 12:15

Параноја и страно мјесање ко о цему миле и страно мјесање досадан си висе

ОДГОВОРИТЕ
Name

Еx Зворницанин

26.09.2018 14:05

Он се не игра.Он УНИСТАВА српски народ.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Михаило из Добоја

26.09.2018 16:55

Додице, не сери!!!! Пуко си ко сијалица!

ОДГОВОРИТЕ
Name

Саво

26.09.2018 19:49

,,ста би ја да ми није дрзаве гдје би моја крава пасла траву" Јебо свакакву дрзаву боље је не имати је него да буде оваква из које сваки њен становник њих 90% гледа да побјегне, па макар и гузице свабама прали.Вецина становника и реп.србске а и федерације сутра би се одрекла и дрзављанства и дједовине и свега и уписали би се и као свабе и талијани ,амери,сведјани,холандјани,французи или било ста само одавде да побјегну да мало прозиве зивот достојан цовјека.

ОДГОВОРИТЕ
Name

НЕ ОКРЕЦИ СЕ СИНЕ

27.09.2018 10:51

ТВОЈЕ ЈЕ ДА ОДУСТАНЕС А НАСЕ ДА БИРАМО КО ЦЕ ТЕ ЗАМИЈЕНИТИ...ИДИ..ИДИ..СРЕЦО МОООЈААА..

ОДГОВОРИТЕ