Фенербахче одбранио трофеј у Задру!

Тим Жељка Обрадовића и ове године је савладао ЦСКА у финалу традиционалног турнира.

Кошарка 24.09.2018 | 13:15
Екипа Фенербахчеа је други пут заредом освојила турнир у Задру, један од најквалитетнијих у Европи у припремном периоду.

Шампион Турске је као и 2017, у финалу био бољи од ЦСКА - 86:76 (16:10, 16:24, 26:24, 28:18).

Московљани су у 37. минуту два пута пришли на четири поена разлике, а у истом минуту су пропустили шансу да потпуно ухвате прикључак, када је Кори Хигинс при резултату 74:70 промашио два слободна бацања.

Боби Диксон после тога је постигао кош из игре, Марко Гудурић био сигуран "пеналџија" и тих 78:70 је искусни тим Фенера без проблема претворио у победу.

ФЕНЕРБАХЧЕ: Мели 11, Махмутоглу 16, Енис 2, Калинић 4 (6ск, 4ас), Биберовић, Слукас 9, Гудурић 6, Весели 12, Гулер, Диксон 14, Дувериоглу 2, Ловерњ 10.

ЦСКА: Де Коло 12, Боломбој 7, Питерс 16, Ухов, Антонов 4, Воронцевич 3, Хигинс 10, Хекет 6, Лопатин, Курбанов 7, Хајнс 9, Хантер 2.

У мечу за треће место је Армани победио Бајерн 82:77 (Мајк Џејмс 32, Владимир Мицов 15, Немања Недовић 14 - Стефан Јовић 6, Владимир Лучић 4, Немања Дангубић 2), док је Макаби заузео пету позицију декласиравши кинески Лиаонинг - 100:64.

Извор: мондо.рс