БЛ: Засад је Шалке 0-3, а стиже Порто!

Катастрофалан старт сезоне за клуб из Гелзенкирхена! Послије три кола у Бундеслиги - нула бодова!

Фудбал 16.09.2018 | 18:30
Шалке је уписао један од горих почетака сезоне од оснивања клуба 1904. године. Најгори досад за "краљевско плаве" у клупској историји био је 2016/17. кад су нанизали пет узастопних пораза.

Ове сезоне у Бундеслиги су "на добром путу" да понове "успјех" јер је послије Волфсбруга и Херте, побједу над Шалкеом забиљежила и Борусија из Менхенгладбаха!

БОРУСИЈА (М) - ШАЛКЕ 2:1 (1:0)

Изабраници Доменика Тедеска су послије трећег кола остали прикуцани за дно табеле са "кромпиром" освојених бодова уз Бајер из Леверкузена, који је данас изгубио у Минхену од Бајерна (3:1) и такође остварио "три од три" пораза.

Већ послије два минута и шест секунди, Борусија је повела послије центаршута из корнера Јонаса Хофмана, а сам "као дух" нашао се Матијас Гинтер и главом погодио супротан угао - 1:0.

Српски интернационалац Матија Настасић, који је недавно изјавио да неће играти за Србију док је селектор Младен Крстајић, наступио је свих 90 минута у флуоресцентно зеленом дресу пораженог тима и зарадио жути картон.

Било је још неколико добрих шанси за екипу из Менхенгладбаха, предњачили су Француз Алесан Плеа и Белгијанац Торган Азар, али је на висини задатка био чувар мреже Шалкеа Ралф Ферман.

И голман Борусије Јан Зомер спасио је у неколико наврата домаћина својим одличним интервенцијама, а посебно је импресивна била одбрана у 32. минуту кад је скинуо "зицер" с пет метара интернационалцу из Сенегала Салифу Санеу.

Почетком наставка, нападач Шалкеа Марко Ут успио је да погоди мрежу домаћина, али је погодак оправдано поништен због офсајда.

До краја је Борусија у 73. минуту најприје погодила стативу након ударца Јонаса Хофмана, али оквир гола није могао да спаси Шалке четири минута касније када је "резервиста" Патрик Херман погодио десни угао - 2:0.

Херман је тако прекинуо голгетерски пост од фебруара 2017. године када је био стријелац против Фрајбурга.

Тек у трећем минуту судијске надокнаде гости су успјели да постигну само почасни погодак преко резервисте Брила Емболоа, али било је прекасно за нешто више од новог неуспјеха.

Уколико се овај тренд пораза Шалкеа настави, а већ у уторак дочекује Порто на почетку Лиге шампиона, врло брзо би тридесетрогодишњи Тедеско могао да постане "бивши". Чак су навијачи из Гелзенкирхена по друштвеним мрежама већ почели да "призивају" повратак бившег стратега Маркуса Вајнцирла.