СЛС: Нишлије добиле Вошу и остале на 2. мјесту!

Дринчић гађао, а Украјинац преломио дерби у Нишу! Раднички победио Војводину и остао на другој позицији табеле.  Човече, какав си ти трагичар: Роцков частио Нишлије! Војводина на Чаиру скупо платила за кикс свог голмана - 1:0.

Фудбал 15.09.2018 | 09:00
СЛС: Нишлије добиле Вошу и остале на 2. мјесту!
Деловало је да ће Раднички из Ниша и Војводина на Чаиру одиграти досадних 0:0 и да ће се задовољити са по бодом у малом дербију осмог кола, али се голман Новосађана Емил Роцков побринуо да не одгледамо тоталну монотонију на отварању осмог кола.

Није била лепа утакмица, није био ни пун стадион у Нишу, али је Раднички забележио минимални тријумф. Играо се 85. минут, искусни Никола Дринчић је поставио лопту на преко 30 метара искоса са леве стране. То је права позиција за његову препознатљиву и убојиту десницу, а после снажног шута голман Војводине Роцков је ужасно реаговао, одбио лопту право на ногу Бондаренку који је разгалио малобројне присталице Нишлија.

Раднички је тако награђен за бољу игру, иако није успевао да створи превише прилика пред голом Новосађана. Војводина је, на челу са новим тренером Драганом Окуком, пробала да се дочепа једног бода на његовом дебију, али није имала среће пошто је чувару мреже попустила концентрација у најгорем тренутку.

Нишлије после нове победе остају на другом месту тик иза лидера Црвене звезде, док је Војводина и даље далеко од врха, на седмом месту са тек девет бодова.



Раднички чува још неосвојиви "Чаир"!

Екипа Ненада Лалатовића је у дербију 8. кола Суперлиге остала непобеђена на свом терену, у дуелу против госта из Новог Сада.

Раднички - Војводина 1:0 (0:0)

Борбени меч у Нишу одлучен је у 85. минуту, после незгодног шута везисте домаћих Николе Дринчића из "слободњака", несигурне реакције Емила Роцкова и "егзекуције" украјинског дефанзивца Тараса Бондаренка.

Захваљујући том поготку, Нишлије су осигурале своју другу позицију на табели бар до следећег кола, јер имају 17 освојених бодова у осам рунди, уз предност од четири поена у односу на трећепласирани Партизан и одиграну утакмицу више. Са друге стране, Звезда је прва са поеном више и утакмицом мање од Нишлија.

Вечерашњи гост, тим Драгана Окуке, дебитовао је под вођством свог новог-старог тренера, али није успео да избегне пораз на тешком гостовању, иако је имао храбар приступ.

"Морамо признати да је Раднички данас био бољи противник. Можемо бити задовољни борбеношћу, знали смо шта нас чека - агресиван брз и добар Раднички. Мало је фалило да узмемо бод и не би било незаслужено, али ово је сасвим заслужена победа Радничког. Нас чека доста посла... Ако се екипа буде овако борила онда је на добром путу", рекао је после меча Окука за ТВ Арена спорт.

Тренер домаћих је победу посветио навијачима и својој деци.

"Одахнули смо, ово је нов тим, са девет играча. Имали смо две недеље за припреме, после осмог кола смо други на табели и то је велики успех за нас. Из поштовања према Војводини не бих да коментаришем утакмицу. Сматрам да смо били бољи и заслужили тријумф. Хвала публици што су подржали и екипу и мене, а ја поклањам победу својим трофејима, својој деци - ћерки и синовима", рекао је Лалатовић.

Парови 8. кола Суперлиге:

Раднички - Војводина 1:0 (0:0)
/Бондаренко 85'/

у суботу

Пролетер - Партизан 16.00 (ТВ Арена спорт 1), Бојан Николић
Динамо - Рад 19.00, Новак Симовић
Мачва - Земун 20.00, Милан Илић
ОФК Бачка - Младост 20.00, Срђан Јовановић
Црвена звезда - Радник 20.30 (ТВ Арена спорт 1), Ненад Минаковић

у недељу

Спартак - Напредак 16.00, Зоран Широки
Вождовац - Чукарички 21.00 (ТВ Арена спорт 1), Милош Ђорђић

Табела: Црвена звезда (-1) 18, Раднички (+1) 17, Партизан (-1) 13, Чукарички 12, Младост 12, Мачва 10, Војводина (+1) 9, Пролетер 8, Бачка 8, Напредак (-1) 7, Рад (-1) 7, Радник 7, Спартак 7, Земун 5, Динамо 3 бода.

Извор: моззартспорт/Мондо.рс

Коментари / 0

Оставите коментар